fbpx
Naujienos

Dokumentinis filmas „Pietūs Lipovkėje“ iš festivalio grįžo su apdovanojimu

Pietūs Lipovkėje, 2014
Pietūs Lipovkėje, 2014
Kadras iš filmo „Pietūs Lipovkėje”
„Monoklis” archyvas

Studijos „Monoklis“ filmas „Pietūs Lipovkėje“ (režisierius Linas Mikuta) grįžo iš tarptautinio Rusijos dokumentinių filmų festivalio “Rossia”. Dokumentinis trumpametražis filmas, dalyvavęs konkursinėje festivalio programoje, pelnė specialųjį žiūri diplomą už ryškų meninį užuojautos ir gailestingumo temos atskleidimą.

25-ąjį kartą organizuotame jubiliejiniame festivalyje dalyvavo ir savo filmą „Pietūs Lipovkėje“ žiūrovams pristatė režisierius Linas Mikuta. „Festivalis Jekaterinburge šiais metais parodė išties stiprią ir spalvingą programą, tad labai džiugu jog mūsų filmas buvo pastebėtas ir įvertintas“ – dalijosi įspūdžiais režisierius.

Tarptautinis dokumentinio kino festivalis „Rossia“ – vienas iš prestižiškiausių kino renginių Rusijoje. Pagal 2009 metais sudarytą Rusijoje vykstančių festivalių reitingą šis festivalis užėmė 3 – ąją vietą iš visų 76 festivalių, nusileisdamas tik “Kino taurui” ir Maskvos tarptautiniam kino festivaliui. Kiekvienais metais šis kino renginys pritraukia daugelio kino profesionalų, kritikų ir žiūrovų dėmesį. Festivalio laureatai – garsūs dokumentalistai – Viktoras Kosakovskis, Pavelas Kostomarovas, Sergejus Loznica, Aleksandras Rastorgujevas. Lietuviška dokumentika taip pat yra palikusi pėdsaką šio festivalio istorijoje – 1997 m. geriausiu pilnametražiu festivalio filmu tapo Janinos Lapinskaitės filmas “Venera su katinu”, o 2013 m. filmo “Dzūkijos Jautis” (rež. Linas Mikuta) operatorė Kristina Sereikaitė buvo apdovanota už geriausią operatorinį darbą.

Filmo pristatymą festivalyje dalinai parėmė Lietuvos kino centras.

Studijoje „Monoklis“ sukurtą filmą “Pietūs Lipovkėje” artimiausiu metu galima bus pamatyti festivalyje „Nepatogus kinas“ spalio 26d. 18.30val. kino teatre „Multikino“.

 

Komentarai