fbpx
filmai (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

„Pussy Riot“: pankų malda / Pussy Riot: A Punk Prayer, 2013

Pussy Riot: A Punk Prayer

Menas nėra pasaulį atspindinti veidrodis, greičiau plaktukas jam formuoti.

Šia rusų poeto Vladimiro Majakovskio fraze prasideda brito Mike‘o Lernero ir ruso Maximo Pozdorovkino bendras dokumentinis filmas „Pussy Riot“: pankų malda“ („Pussy Riot: A Punk Prayer“).

„Pussy Riot“ – 2011 metais Maskvoje susikūrusi feminisčių pankroko grupė, kuri išgarsėjo savo viešais skandalingais koncertais netradicinėse vietose: Kristaus Išganytojo cerkvėje, metro stotyse, Raudonojoje aikštėje ir kt. „Pussy Riot“ narės Nadežda Tolokonnikova, Marija Aliochina ir Jekaterina Samucevič viešai pasirodo tik su margaspalvėmis kaukėmis ir vadina save feministėmis bei kovoja už minčių ir kūrybos laisvę Rusijoje.

„Pussy Riot“ narės buvo sulaikytos 2012 m. vasarį, kuomet Maskvos pagrindinėje katedroje dainomis Mergelės Marijos prašė išlaisvinti Rusiją nuo V. Putino. Merginos nuteistos praleisti dvejus metus darbo stovykloje. Tačiau šis nuosprendis sulaukė milžiniško ažiotažo užsienyje ir gausybė garsių politikų ir žvaigždžių visame pasaulyje išreiškė solidarumą „Pussy Riot“.

Dokumentiniame filme „Pussy Riot“: pankų malda“ režisieriai pateikė daugybę įdomios dokumentinės medžiagos, kaip kad kadrų iš teismo salės, merginų interviu su filmo kūrėjais ir kt.

Pasaulinė premjera – 2013 m. „Sundance“ kino festivalyje

Premjera Lietuvoje

Žanras – dokumentinis filmas

Komentarai