fbpx
Kino industrija, Naujienos

„Ekran“ mokymuose Lietuvos kino kūrėjų komanda tobulina savo projektą

Tarptautiniai „Ekran“ mokymai LKC archyvas
Tarptautiniai „Ekran“ mokymai
LKC archyvas

Įvyko antroji tarptautinių mokymų „Ekran“, kuriuose dalyvauja ir atstovai iš Lietuvos, sesija. Mokymuose savo projektą „Baltiškas romanas“ plėtoja režisierius Marius Ivaškevičius, operatorius Feliksas Abrukauskas ir prodiuserė Ieva Norvilienė.

11 dienų trukusios antrosios mokymų sesijos metu buvo toliau tobulinami projektų scenarijai bei vyko bandomieji filmavimai, kuriuos vėliau analizavo ir vertino ekspertai. Trečioji – baigiamoji – mokymų sesija įvyks gruodžio mėnesį.

„Ekran“ – tarptautinė mokymų programa pilno metro filmo kūrėjams, didžiausią dėmesį skirianti kūrybiniam filmo parengiamųjų darbų etapui, paremtam bandomaisiais filmavimais. Mokymų organizatoriai siekia padėti dalyviams ištirti, identifikuoti ir tobulinti vizualinę filmo kalbą bei estetiką. Tarp programos dėstytojų tokie žinomi filmų kūrėjai kaip Andrzej Wajda, Volker Schloendorff, Alexander Sokurov ir Wojciech Marczewski. Mokymai rengiami „Wajda Studio“ Varšuvoje.

Mūsų šalies kino kūrėjams galimybė dalyvauti šiuose kino profesionalams skirtuose mokymuose buvo sudaryta Lietuvos kino centrui užmezgus bendradarbiavimą su Varšuvoje veikiančia „Wajda Studio“ ir tapus programos „Ekran“ partneriu.

„Džiaugiamės galėdami mūsų šalies kūrėjams sudaryti galimybę tobulintis „Ekran“ mokymuose. Jų metu kūrėjai galėjo nufilmuoti dvi scenas, su profesionalų pagalba jas išanalizuoti, gauti patarimų, kaip toliau sėkmingai vystyti projektą. Tikimės, kad vystyti projektai taps bendros gamybos projektais, o sukurti filmai sėkmingai keliaus po festivalius ir kino teatrus. Lietuvos kino centras ketina ir toliau tęsti bendradarbiavimą su „Ekran“ ir sudaryti galimybę mokymuose tobulintis daugiau Lietuvos kūrėjų”, – sako Lietuvos kino centro atstovė Aušra Lukošiūnienė.

„Ekran“ remia MEDIA Training EU programa. Tai yra bendradarbiavimo projektas tarp Andrzej Wajda kino režisūros mokyklos ir „Wajda Studio“, Šveicarijos kino ir audiovizualinių medijų profesionalų mokymo fondo, Austrijos filmų instituto, Kroatijos audiovizualinio fondo, Lietuvos kino centro. Programą taip pat remia Tarptautinis Visegrad fondas, Lenkijos kino institutas, AGORA fondas, Lenkijos kino kūrėjų asociacija.

Komentarai