fbpx
Naujienos, Lietuviški filmai, Reportažai

Emilis Vėlyvis pristato naująjį savo filmą – kriminalinį trilerį „Piktųjų kartą“ (nuotraukų galerija)

Emilis Vėlyvis, Ingeborga Dapkūnaitė ir Vytautas Kaniušonis
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Pilnoje „Forum Cinemas Vingis“ kino salėje pirmadienio vakarą įvyko naujojo Emilio Vėlyvio filmo „Piktųjų karta“ premjera. Kaip teigia pats režisierius, šis filmas jam buvo nemenkas iššūkis, nes šį kartą jis nusprendė imtis jam naujo kriminalinio trilerio žanro. „Piktųjų kartoje“ pagrindinius vaidmenis atlieka Vytautas Kaniušonis ir Ingeborga Dapkūnaitė.

„Prieš kelias savaites žurnalistė manęs paklausė: „Kas yra „Piktųjų karta“ ir kas yra jums kinas? Ar kinas?“ Į pirmą klausimą jau buvau gudriai pasiruošęs atsakymą, o dėl antro tiesiog sutrikau. Neturėjau atsakymo.

Pradėjau galvoti ir klausti savęs, ar įmanomas kinas be idėjos? Ir pats atsakiau, taip, įmanomas. Ir tokių filmų, deja, yra daug. Ar įmanomas kinas be pinigų? Sunkiai, bet įmanomas. Savęs paklausiau dar kartą, ar įmanomas kinas be komandos, be žmonių, kurie dirba kine? Ne.

Emilio Vėlyvio trilerio „Piktųjų karta“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Šį vakarą jūs pamatysite filmą, kurį kūrė nuostabiausia, stipriausia ir labiausiai atsidavusi „Piktųjų kartos“ komanda“, – premjeroje kalbėjo režisierius Emilis Vėlyvis.

Tamsiojo skandinaviško detektyvo nuaro tradicija sekančioje „Piktųjų kartoje“ viena už kitą žiauresnių žmogžudysčių serija sukrečia idilišką provincijos miestelį ir jo politinį elitą, panardindama į kruviną trisdešimties metų senumo KGB detektyvą. Nepatogi praeitis pradeda persekioti, ramus gyvenimas pasibaigė. Policijos komisaras Gintas (Vytautas Kaniušonis) apkaltinamas savo kolegos ir geriausio draugo nužudymu. Žiauri mirtis trenkia kaip perkūnas iš giedro dangaus, būtent tuo metu, kai Gintas paskelbia apie savo kandidatūrą mero rinkimuose. O kolegos mirtis – tik žmogžudysčių virtinės pradžia.

Emilio Vėlyvio trilerio „Piktųjų karta“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

***

Premjeros akimirkos

LKC finansuojamo projekto „Lietuviško kino sklaida internetinėje erdvėje 2022“ tekstas
LKC
Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.