fbpx
Naujienos

Filmas „Kapitonas Phillips“: 5 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš leisdamiesi į kelionę su Tomu Hanksu

Kadras iš filmo „Kapitonas Phillips“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Kapitonas Phillips“
„ACME Film“ archyvas

Į Lietuvos kino teatrus pagaliau atkeliavo kritikų giriamas naujasis veiksmo filmas su Tomu Hanksu „Kapitonas Phillips“ (angl. „Captain Phillips“). Pagal tikrus 2009-ųjų įvykius sukurtame trileryje aktoriui teko Richardo Phillipso, krovininio amerikiečių laivo „Maersk Alabama“ kapitono vaidmuo. Būtent jis ir beginklė jo įgula prie Afrikos krantų išgyveno susidūrimą su Somalio piratais.

Kaip pranešė Eonline.com, gerbėjai turėtų žinoti penkis svarbius ir įdomius faktus apie įtraukiantį filmą „Kapitonas Phillips“, kurį sukūrė juostos „Bornas. Galutinis tikslas“ režisierius Paulas Greengrassas.

1. Pasiruoškite ilgam plaukiojimui. Net 75 procentai viso filmo buvo nufilmuota ant vandens. Filmavimai Viduržemio jūroje, prie Maltos krantų vyko daugiau kaip 60 dienų. Dėl savo preciziškumo ir dokumentinį primenančio filmavimo stiliaus žinomas P.Greengrassas norėjo maksimaliai tiksliai atkartoti piratų užgrobimą, tad net laivas, kuriame buvo filmuojamas „Kapitonas Phillips“ buvo kone identiškas tikrajam „Maersk Alabama“.

2. Kūrėjai ieškojo tiesos. Ruošdamasis filmavimams T.Hanksas aplankė tikrąjį kapitoną Phillipsą. Tiesa, nors didžioji dalis juostos buvo kurta remiantis būtent jo rašyta knyga „A Captain’s Duty: Somali Pirates, Navy SEALs, and Dangerous Days at Sea“ ir pasakojimais, filmo kūrėjai taip pat siekė atskleisti ir kuo tikresnį Somalio piratų veidą. Atskleidžiama, kad plėšikavimas jūroje ir laivų užgrobimai prasidėjo kaip žvejų reakcija į pramoninę žvejybą, tačiau ilgainiui išsivystė į organizuotą nusikalstamumą, valdomą pelno trokštančių vadeivų.

3. Juostoje daug kino pasaulio naujokų. Ieškodami aktorių, kurie suvaidintų piratus, filmo „Kapitonas Phillips“ kūrėjai surengė aktorių atranką Mineapolyje, Minesotos valstijoje, kur yra didžiausia somaliečių bendruomenė visoje Amerikoje. Susidomėjusiųjų buvo per 1000, o laimė nusišypsojo tik keturiems. Piratų vado Muse rolę gavo limuzinų vairuotoju dirbantis Barkhadas Abdi.

4. Somaliečiams teko mokytis „piratauti“. Prieš filmavimus naujai iškeptiems aktoriams buvo surengta speciali stovykla, kurios metu jie mokėti plaukti, kautis, naudotis ginklais, rišti mazgus, valdyti valtis ir visa tai atlikti banguojant jūrai. Šie apmokymai buvo labai svarbūs, mat filme krovininio laivo užgrobimas nufilmuotas nenaudojant jokių specialiųjų efektų ar kompiuterinės grafikos.

5. Itin gausu autentikos. Juostoje „Kapitonas Phillips“ dauguma detalių yra tikros, štai pavyzdžiui žmonės sraigtasparniuose ar kariniuose laivuose nėra aktoriai – didžioji dauguma jų yra jūrininkai ir karininkai. Du jūreiviai net tarnavo viename tikrąjį „Maersk Alabama“ gelbėjusių laivų. Snaiperius suvaidino buvę JAV specialaus padalinio „Vanduo, oras, žemė“ (angl. SEAL) kareiviai.

T.Hankso gerbėjų ir dramatiškų trilerių mėgėjų džiaugsmui naujasis tikrais įvykiais paremtas veiksmo filmas „Kapitonas Phillips“ jau pasiekė Lietuvos kino teatrus.

Filmo „Kapitonas Phillips“ anonsas:

„ACME Film“ informacija

Komentarai