fbpx
filmai (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Prieš vidurnaktį / Before Midnight, 2013

Prieš vidurnaktį / Before Midnight

Kai kurie filmai yra nemirtingi arba bent jau jų kūrėjai nenori paleisti savo kūdikių. Kaip kad senas geras romantinis filmas „Prieš saulėtekį“ („Before Sunrise“, 1995), kuriame režisierius Richardas Linklateris pasakoja istoriją apie Prancūzijos aukštosios mokyklos studentę Seliną, traukinyje Budapeštas-Viena sutikusią amerikietį Džesį. Jie netikėtai išlipa Vienoje ir kartu praleidžia nuostabiausią naktį savo gyvenime.

Filmas „Prieš saulėtekį“  sujaudino ne vieno širdį, todėl nenuostabu, jog 2004 metais sukurtas jo tęsinys „Before Sunset“/„Prieš saulėlydį“. Visgi, kaip ir dauguma tęsinių, šis filmas nebuvo labai geras, nors režisierius ir pagrindiniai aktoriai – Ethanas Hawke’as ir Julie Delpy – tie patys.

Tačiau, matyt, faktas, jog tiek režisierius, tiek aktoriai yra labai geri draugai, lėmė, jog jie nežada sustoti ir paruošė 3 saulėlydžių dalį – filmą „Prieš vidurnaktį“ / „Before Midnight“. Kaip jau nujaučiate, istorija išlieka beveik identiška – amerikietis Džesis ir prancūzė Selin pagaliau nusprendė nesislapstyti ir gyventi kartu Paryžiuje. Pora augina dvynes mergaites, o Džesis visaip stengiasi palaikyti gerus santykius su savo sūnumi iš pirmosios santuokos Hanku. Vaikinas kartu su tėvu ir Selin praleidžia atostogos vienoje iš Graikijos salų, kurioje ir prasideda tikrosios dramos.

Filme vaidina: Ethan Hawke, Julie Delpy, Xenia Kalogeropoulou, Ariane Labed, Athina Rachel Tsangari, Seamus Davey-Fitzpatrick

Pasaulinė premjera – 2013 m. gegužės 24 d.

Premjera Lietuvoje – 2013 m. liepos 12 d.

Filmo žanras – drama

Komentarai