fbpx
Kinomaistas.lt archyvas, Svarbiausios (Kinomaistas.lt)

Filme „Kapitonas Phillips“ piratų vadeivą suvaidinęs Barkhadas Abdi nė nesvajojo būti aktoriumi

Kino kritikai filme „Kapitonas Phillips“ (angl. „Captain Phillips“) pasirodžiusį aktorių Barkhadą Abdi vadina galimu pretendentu į Geriausio antrojo plano vaidmens aktoriaus „Oskarą“, tad sunku patikėti, jog šis darbas – pirmasis vyro susidūrimas su kino pasauliu. Iki nusifilmuodamas juostoje, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko garsusis Tomas Hanksas, somalietis dirbo prabangių automobilių vairuotoju.

 B.Abdi, kurio tikslus amžius nenurodomas, būdamas 7-erių su šeima bėgdamas nuo pilietinio karo persikėlė iš Somalio į Jemeną, vėliau, kai vaikinui suėjo 14-a, jis su šeima laimės ieškoti atvyko į JAV, Mineapolį. Čia pastaruoju metu Barkhadas dirbo limuzino vairuotoju ir nė nesvajojo tapti aktoriumi. Kortas sumaišė netikėtas vaidmuo filme „Kapitonas Phillips“.

 „Per vietos televiziją buvo rodomas kvietimas sudalyvauti aktorių atrankoje. Pamąsčiau, kad pamėginsiu laimę ir ten nuėjau. Buvo labai daug žmonių, pirmąkart manęs klausė paprastų dalykų – koks mano vardas, kur gimiau. Atsakiau, kad Somalyje“, – laidos „Today“ metu pasakojo B.Abdi.

 Net ir gavus rolę Barkhadui teko gerokai palaukti, kol jis sutiko filmavimo aikštelėje T.Hanksą. „Prieš pirmąkart sutinkant Tomą Hanksą man buvo nedrąsu, truputį bijojau. Pagal režisieriaus Paulo Greengrasso sumanymą negalėjau jo išvysti anksčiau nei atėjo metas filmuoti mūsų susitikimo laive sceną. Žinoma, dėl to buvo gaila, bet to epizodo metu man buvo pasakyta, kad dabar aš turiu perimti lyderystę. Pasinaudojau vaizduote, tapau savo herojumi“, – kalbėjo įtikinamai piratų vadą suvaidinęs naujai iškeptas aktorius. Beje, originaliame filmo scenarijuje nebuvo jo pasakomos eilutės „Dabar aš – kapitonas“, ją B.Abdi sugalvojo pridėti pats.

 Įdomu ir tai, kaip garsusis T.Hanksas atsiliepė apie jo kolega tapusį somalietį. Jis sakė: „Tas vaikinas buvo liesiausias ir baisiausias mano kada nors matytas piratas.“ Turint omenyje filmo „Kapitonas Phillips“ kontekstą ir nulinę B.Abdi patirtį kine tokius žodžius galima laikyti aukščiausios vertės komplimentu ir talento įrodymu. „Tomas man daug padėjo, patarė, esu jam labai dėkingas“, – šypsojosi B.Abdi, kuris pridūrė besiviliantis pratęsti karjerą kine.

 T.Hankso gerbėjų ir dramatiškų trilerių mėgėjų džiaugsmui naujasis tikrais įvykiais paremtas veiksmo filmas „Kapitonas Phillips“ į Lietuvos kino teatrus atkeliaus jau lapkričio 22 dieną. Jame žiūrovai galės išvysti 2009-aisiais Indijos vandenyne įvykusį laivo „MV Maersk Alabama“ užgrobimą, kuriam vadovavo Somalio piratas Abduwali Muse (akt. B.Abdi), ir bebaimio kapitono Ričardo Filipso (akt. T.Hanksas) mėginimus išgelbėti savo laivą ir įgulą.

Nuotrauka iš filmo – „ACME Film“ archyvo

Komentarai