fbpx
Naujienos

Filmo „Pietūs Lipovkėje“ pasaulinė premjera – Leipcigo dokumentinių filmų festivalyje

Kadras iš filmo „Pietūs Lipovkėje“ „Monoklis“ archyvas
Kadras iš filmo „Pietūs Lipovkėje“
„Monoklis“ archyvas

Naujausias režisieriaus Lino Mikutos filmas „Pietūs Lipovkėje“ atrinktas dalyvauti viename prestižiškiausių pasaulyje DOK Leipzig dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje. 56-ąjį kartą vykstančiame festivalyje lietuviškas dokumentinis filmas dalyvauja tarptautinėje programoje ir spalio 31dieną švęs pasaulinę premjerą Vokietijoje. Festivalyje filmą pristatys ir su žiūrovais susitiks režisierius Linas Mikuta, operatorė Kristina Sereikaitė ir prodiuserė Jurga Gluskinienė.

„Pietūs Lipovkėje“ – trumpametražis dokumentinis filmas apie žmones iš pažeidžiamiausio visuomenės sluoksnio. Kiekvieną dieną jie renkasi prie Liepkalnio gatvėje esančios labdaringos valgyklos durų ir laukia karšto maisto lėkštės. Pusės valandos laukimas, kol atsivers valgyklos durys – tai tas laikas, kuomet šie žmonės gali išsipasakoti ir išklausyti. Dalintis vienas su kitu savo gyvenimais. Dalintis savo Viltimi ir savo Neviltimi. Išsiverkti. Išsikeikti. Galiausiai pavalgyti.

Filmo pristatymą Leipcigo festivalyje dalinai parėmė Lietuvos kino centras.

Studijos „Monoklis“ filmas „Pietūs Lipovkėje“ taip pat atrinktas dalyvauti Šiaurės šalių kino forume „Scanorama“ konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“. Šiame festivalyje nacionalinė premjera įvyks lapkričio 15d. 19val. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.

„Monoklis“ informacija

Komentarai