fbpx
Naujienos

Filmo „Vardas tamsoje“ kūrėjai susitiks su „Skalvijos“ žiūrovais

Kadras iš filmo „Vardas tamsoje“ „Meed Films“ archyvas
Kadras iš filmo „Vardas tamsoje“
„Meed Films“ archyvas

Kino teatruose jau rodomo Agnės Marcinkevičiūtės filmo „Vardas tamsoje“ kūrėjai turi puikią žinią vilniečiams – jau šį šeštadienį, spalio 19 d., jie kviečia į susitikimą 50-metį švenčiančiame „Skalvijos“ kino centre. Prieš seansą žiūrovai galės įsigyti ir filmą inspiravusį Renatos Šerelytės romaną „Vardas tamsoje“, kurį naujai išleido Lietuvos Rašytojų sąjunga.

16 val. seanse dalyvaus filmo režisierė Agnė Marcinkevičiūtė ir paranojinių vizijų persekiojamą viešbučio šeimininkę įkūnijusi aktorė Kristina Kazlauskaitė. Jos atskleis, kodėl vieniems „Vardas tamsoje“ – detektyvas, o kitiems – ironija ir sarkazmu nuspalvintas 80-ųjų ir 90-ųjų Lietuvos paveikslas, ką filme veikia katinai, kaip pirmam vaidmeniui didžiajame ekrane pavyko prisikalbinti Jurgitą Jurkutę, kodėl paslaptingą gundytoją įkūnijo būtent Gediminas Storpirštis, ką išgyveno Neringa Varnelytė kurdama savo personažą ir daugelį kitų filmo kūrimo užkulisių detalių.

Filmo „Vardas tamsoje“ veiksmas nukelia į 1995 metus. Mažo Lietuvos miestelio viešbutyje įvykdyta jaunos merginos žmogžudystė iš pamatų supurto viso miestelio ir nusikaltimą tiriančios Tardytojos – pagrindinės veikėjos ir romano  pasakotojos – gyvenimą. Žmogžudystės tyrimas reikalauja ne tik sutelkti visus profesinius įgūdžius. Jis paliečia Tardytoją asmeniškai, nes pagrindiniu įtariamuoju tampa buvęs Tardytojos muzikos Mokytojas, su kuriuo moterį jaunystėje siejo lolitiška meilės istorija. Narpliodama nusikaltimą, Tardytoja prisiminimais nusikelia į tarybinių laikų Lietuvą, kuomet užgimė dramatiškai pasibaigę santykiai su paslapties skraiste gaubiamu Mokytoju. Kai atrodo, kad visi taškai ant „i“ jau sudėlioti, išaiškėja naujos bylos aplinkybės, pakreipiančios tyrimą netikėta linkme.

Daugiau informacijos www.skalvija.lt

Filmo „Vardas tamsoje“ anonsas:

„Meed Films“ ir kino centro „Skalvija“ informacija

Komentarai