fbpx
Naujienos

Filmo „Vardas tamsoje“ pristatyme – pirmi kadrai iš filmo ir netikėti svečiai

Kadras iš filmo „Vardas tamsoje“  „Meed Films “ archyvas
Kadras iš filmo „Vardas tamsoje“
„Meed Films “ archyvas

Iki vieno iš labiausiai intriguojančių šių metų kino įvykių laukti liko kiek daugiau nei du mėnesius. Po daugiau nei 25 metų pertraukos šalies kino ekranuose spalio 11 d. vėl pasirodys lietuviškas detektyvas – režisierės Agnės Marcinkevičiūtės „Vardas tamsoje“. Pagal skaitytojų pamėgtą rašytojos Renatos Šerelytės bestselerį sukurtame filme vaidina populiarūs Lietuvos aktoriai: Neringa Varnelytė, Jurgita Jurkutė, Gintaras Liutkevičius, Gediminas Storpirštis, Kristina Kazlauskaitė, Rimantė Valiukaitė, Algirdas Dainavičius, Aistis Mickevičius, Elvyra Žebertavičiūtė ir kt.

Labiausiai nekantraujantiems iš arčiau susipažinti su filmu, jo sukūrimo istorija, pagrindiniais aktoriais ir intriguojančiomis detalėmis detektyvo kūrėjai paruošė malonią staigmeną. Jau šį ketvirtadienį, rugpjūčio 8 d., 18.30 val. Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) kino salėje režisierė Agnė Marcinkevičiūtė ir romano  „Vardas tamsoje“ autorė Renata Šerelytė ne tik išsamiai papasakos apie naująjį savo bendradarbiavimo vaisių ir atsakys į visus publiką dominančius klausimus, bet ir pirmą kartą pristatys filmo anonsą. Be to, susitikime laukiami netikėti svečiai – keturkojai filmo veikėjai, kuriems detektyve teko itin svarbus vaidmuo. Renginį ves kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė.

Filmo „Vardas tamsoje“ veiksmas nukelia į 1995 metus. Mažo Lietuvos miestelio viešbutyje įvykdyta jaunos merginos žmogžudystė iš pamatų supurto viso miestelio ir nusikaltimą tiriančios Tardytojos gyvenimą. Žmogžudystės tyrimas reikalauja ne tik sutelkti visus profesinius įgūdžius. Jis paliečia Tardytoją asmeniškai, nes pagrindiniu įtariamuoju tampa buvęs Tardytojos muzikos Mokytojas, su kuriuo moterį jaunystėje siejo lolitiška meilės istorija. Narpliodama nusikaltimą, Tardytoja prisiminimais nusikelia į tarybinių laikų Lietuvą, kuomet užgimė dramatiškai pasibaigę santykiai su paslapties skraiste gaubiamu Mokytoju. Kai atrodo, kad visi taškai ant „i“ jau sudėlioti, išaiškėja naujos bylos aplinkybės, pakreipiančios tyrimą netikėta linkme. Nacionalinė filmo premjera – spalio 11 d. Daugiau informacijos apie filmą rasite www.facebook.com/VardasTamsojeTheMovie

„Vardas tamsoje“ pristatymas yra ŠMC kino salės kartu su kino teatru „Pasaka“ organizuojamos lietuviškų detektyvų retrospektyvos, rodomos ŠMC kino salėje bei „Kino po žvaigždėmis“ programoje, dalis, todėl iškart po filmo pristatymo kviečiame žiūrėti 1970 m. sukurtą režisieriaus Marijono Giedrio detektyvą „Vyrų vasara“, kuriame vaidina legendiniai Lietuvos aktoriai Juozas Budraitis, Regimantas Adomaitis, Vaiva Mainelytė, Antanas Šurna ir kiti.

Renginys nemokamas.

Meed Films informacija

Komentarai