fbpx
Kinomaistas.lt archyvas, Lietuva (Kinomaistas.lt)

Frankofonijos dienų proga – šiuolaikinis Maroko kinas

Andalousie mon amour

Frankofonijos dienų proga Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Maroko ambasada kovo 29–31 dienomis kviečia į Maroko šiuolaikinių kino filmų peržiūrą Vilniaus kino teatre „Pasaka“.
Nemokamuose seansuose bus galima pamatyti tris filmus, perteikiančius šios šalies žmonių patirtį – mums neįprastą ir tuo pat metu pažįstamą.
Salmos Begach filme „5-oji styga“ pasakojama apie jauną muzikantą, besimokantį groti liutnia, jo svajones ir ieškojimus. Latifo Lahlou „Didžioji vila“ – jaunos šeimos, persikėlusios iš Prancūzijos į Maroką, istorija, kurioje vaizduojamas intriguojantis susidūrimas su nepažįstama kultūra. Mohamedo Nadifo filmas „Andalūzija, mano meile“ pasakoja apie du Kasablankos studentus ir jų nuotykius laivu išplaukus į išsvajotą Europą.

Tarptautinė frankofonijos diena kasmet minima kovo 20-ąją 220 mln. prancūzakalbių bei 890 mln. prancūzų kultūros mylėtojų 77-iose Tarptautinei frankofonijos organizacijai priklausančiose šalyse. Frankofonijos dienų renginiai skirti artimiau susipažinti su Prancūzijos ir kitų prancūziškai kalbančių kraštų kultūra.
Lietuva Tarptautinės frankofonijos organizacijos stebėtoja tapo 1999 m. Lietuva ir Marokas diplomatinius santykius užmezgė 1992 m. gegužės 7 d.
 

Komentarai