fbpx
filmai (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Fruitvale Station, 2013

Fruitvale Station

Debiutinis Ryano Cooglerio filmas „Fruitvale Station“ paremtas tikra tragiška istorija: 2009 metais  22-ejų Oscaras Grantas dėl jokios priežasties stotyje buvo nušautas policininko. Nužudymą užfiksavo daugybė stotyje buvusių praeivių telefonų kamerų. Video pasklido po visą pasaulį ir susilaukė milžiniško dėmesio. Kaip ir buvo galima tikėtis, policininkas išsisuko vos su keletu metų kalėjimo.

„Fruitvale Station“ mus nukelia į 2008 metų gruodžio 31-ąją ir užfiksuoja paskutinę Oscaro Granto gyvenimo dieną.Vaikinas ryte nusprendžia naujus metus pradėti kitaip – būti geresniu sūnumi mamai, labiau stengtis dėl savo merginos ir jų 4-erių metų dukrelės. Tačiau lemtingas įvykis metro pakeičia Oscaro artimųjų gyvenimą visam laikui.

„Fruitvale Station“ debiutavo šių metų „Sundance“ kino festivalyje ir laimėjo Pagrindinį žiuri ir Žiūrovų apdovanojimą geriausio JAV filmo kategorijoje. Filmas taip pat laimėjo geriausio debiutinio filmo apdovanojimą Kanų kino festivalio „Ypatingojo žvilgsnio“ programoje.

Filme vaidina: Michael B. Jordan, Octavia Spencer, Kevin Durand,  Ahna O’Reilly, Melonie Diaz ir kt.

Pasaulinė premjera – 2013 m. liepos 12 d.

Premjera Lietuvoje

Filmo žanras – drama, biografinis

Komentarai