fbpx
Kinomaistas.lt archyvas, Svarbiausios (Kinomaistas.lt)

„Future Shorts Lietuva“ – vienos nakties kino vakarėlis

Future Shorts Lietuva

Pirmą kartą Lietuvoje apsilanko didžiausias pasaulyje, naujos kartos trumpametražių filmų festivalis „Future Shorts Lietuva“. Tai filmų vakarėlis prasidedantis kino programa, kurią pratęsia grupių koncertai, ir pasibaigiantis elektronine muzika iki paryčių.

„Future Shorts Lietuva“, tai – ne įprastas kino festivalis, o vakarėlis kuriame neapsiribojama vien gero kino rodymu. Čia žiūrovų niekas neįpareigos palikti salę vos pasibaigus filmui – slenkant titrams jie jau galės tęsti linksmybes skambant gyvų grupių ir didžėjų muzikai, o akims raibstant nuo vaizdų, rodomų vidžėjų projekcijose.

 „Pristatysime dar Lietuvoje nematytą kino ir animacijos programą: ji išsiskiria tuo jog šioje programoje nėra nei vieno filmo kuris nebūtų pripažintas geriausiu tarptautiniuose festivaliuose. Apdovanojimų įvairovė driekiasi nuo Oskaro iki Berlinalės Auksinio Lokio. Įdomu pabrėžti, jog dėl trumpo formato šioje programoje neišvysite įpareigojančių, atmosferinių, lėtų filmų, tačiau jei pasiilgote kokybės, naujų koncepcijų, idėjų ir, gal būt, galimybės žvilgterėti į ateitį, garantuoju gausite tikrai gera dozę“, – pranešime spaudai vakarėlio kino dalį pristato organizatorius Paulius Juočeris.

 „Future Shorts“ apjungia pusės milijono auditoriją visame pasaulyje, kino vakarėliai vyksta daugiau nei penkiasdešimtyje miestų ir septyniolikoje šalių, prie kurių šiais metais prisijungia ir Lietuva. Festivalis duris atvers visiems mėgstantiems ne tik gerą kiną, bet ir pasiausti gruodžio 2 d. menų fabrike „Loftas“.

 Filmų programa:

  •  The Eagleman Stag (2010, Didžioji Britanija, rež. Michael Please)
  • OSCAR laimėtojas tumpametražių filmų kategorijoje – God Of Love (2010, JAV, rež. Luke Matheny)
  • SUNDANCE geriausias tarptautinis trumpametražis filmas – Deeper Than Yesterday (2010, Australija, rež. Ariel Kleiman)
  • BERLINALE auksinio lokio laimėtojas – Incident By A Bank (2009, Švedija, rež. Ruben Ostlund)
  • ANNECY INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL publikos apdovanojimas –
  • Luminaris ( 2011, Argentina, rež. Juan Pablo Zaramella)
  • TAMPERE FILM FESTIVAL geriausia animacija – The External World (2010, Vokietija, rež. David O’Reilly)

 Nuotr. paimta iš facebook.com/FutureShortsLithuania

Komentarai