fbpx
Naujienos

Giedrės Žickytės ,,Meistras ir Tatjana” – tarp geriausių Europos filmų

Kadras iš filmo „Meistras ir Tatjana“ Festivalio „Scanorama“ archyvas
Kadras iš filmo „Meistras ir Tatjana“ Festivalio „Scanorama“ archyvas
Kadras iš filmo „Meistras ir Tatjana“
Festivalio „Scanorama“ archyvas

Lapkričio mėnesį visi dokumentinio kino kūrėjai renkasi Amsterdame, kur vyksta vienas svarbiausių kasmetinių tarptautinių dokumentinio kino renginių – Amsterdamo tarptautinio dokumentinių filmų festivalis (IDFA) bei forumas.

Šiais metais festvalio specialioje festivalio programoje “Best of Fests”, pristatančioje trisdešimt penkis ryškiausiai tarptautiniuose festivaliuose sužybėjusius metų filmus, rodomas ir režisierės Giedrės Žickytės filmas “Meistras ir Tatjana”, jau šį penktadienį, spalio 16 dieną, pasirodysiantis visos Lietuvos kino teatruose.

Beveik prieš metus savo kelionę pradėjęs Europos šalių kino forume “Scanorama”, šiandien filmas pakviestas jau į daugiau nei dešimtį tarptautinių festivalių ir apdovanotas šešiais nacionaliniais bei dviem tarptautiniais prizais.

Filmo ,,Meistras ir Tatjana” kūrėjai kviečia pasinerti į aistringos meilės ir kvapą gniaužiančios fotografijos pasaulį. Jo centre – Vitas Luckus, vienas iš Lietuvos fotografijos mokyklos kūrėjų, su fotoaparatu išmaišęs visą Sovietų Sąjungą. Aplinkiniai vadino jį vikingu, kopijavo jo manieras, išvaizdą, žavėjosi, stebėjosi, pavydėjo, bijojo, perpasakodavo būtas ir nebūtas istorijas. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana, kartu namuose augino liūtą ir tapo vieną ryškiausių 7-ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni spalvingiausios chebros, gyvenimo džiaugsmo ir pokalbių iki aušros. „Meistras ir Tatjana“ – neišgalvota, įkvepianti ir iki širdies gelmių sukrečianti genialaus kūrėjo gyvenimo ir meilės istorija.

Filmo anonsas:

Komentarai