fbpx
filmai (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Gravitacija / Gravity, 2013

Režisierius Alfonso Cuaróno  kino pasaulyje ne naujokas. Jis sukūrė tokius filmus kaip kad „Žmonių vaikai („Children of Men“, 2006), „Harry Potter and the Prisoner of Azkaban“, „Taip pat ir tavo mamą“ („Y tu mamá también“, 2001). Naujausias jo filmas „Gravitacija“ (Gravity“) pirmiausiai žiūrovus patrauks savo pagrindiniais aktoriais – Holivudo žvaigždėmis Sandra Bullock ir George Clooney, kurie vaidina nuo pražūties kosminėje stotyje išsigelbėjusius astronautus.

Filmo istorija pasakoja apie pirmą Ryan Stone kosminę misiją, kurioje jos partneris – patyręs kosmoso veteranas  Mattas Kowalsky. Netikėtai atliekant užduotis atvirame kosmose, apskriejusi nuolauža susiduria su stotimi ir ją visiškai sunaikina. Astronautai paliekami vieni atvirame kosmose su ribotu kiekiu deguonies ir be jokio ryšio su Žeme.

Beje, Alfonso Cuarónas Gravity scenarijų parašė kartu su savo sūnumi Jonás Cuarónu, vienas iš pretendentų vaidinti pagrindinį vyro vaidmenį buvo Robertas Downey jaunesnysis, o vietoj S.Bullock galėjo būti Angelina Jolie, kuri kino studijai visgi buvo per brangi.

„Gravitacija“ buvo atidarymo filmas šių metų Venecijos kino festivalyje.

Filme vaidina: Sandra Bullock, George Clooney, Eric Michels  ir kt.

Pasaulinė premjera – 2013 m. spalio 3 d.

Premjera Lietuvoje – 2013 m. spalio 4 d.

Filmo žanras –  drama, trileris, fantastinis

Komentarai