fbpx
Kino pavasaris, Reportažai

Griausmingai atidarytas jubiliejinis 20-asis festivalis „Kino pavasaris“

Festivalio „Kino pavasaris“ atidarymas Fotografė Monika Daužickaitė
Festivalio „Kino pavasaris“ atidarymas Fotografė Monika Daužickaitė
Festivalio „Kino pavasaris“ atidarymas
Fotografė Monika Daužickaitė

Ketvirtadienio, kovo 18 d., vakarą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje dalyvaujant gausybei kviestinių svečių buvo atidarytas jubiliejinis, jau 20-asis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“.

Iškilmingą ceremoniją pradėjo grupė „Subtilu Z“ gyvai atlikdama šių metų festivalio dainą iš Leos Caraxo filmo „Šventieji motorai“.

Pirmoji sveikinimo žodį tarė festivalio direktorė ir siela Vida Ramaškienė. „Norėčiau padėkoti visiems, buvusiems su festivaliu nuo pat pradžių, ypač dabartinei komandai. Taip pat norėčiau padėkoti visiems partneriams ir žiūrovams, o ypač Fredericui Jugeau, kuris savo idėją įgyvendino čia, Vilniuje. Tai jis pasiūlė suorganizuoti „Kino pavasarį“. Tegu būna šitas festivalis kaip sapnas, iš kurio negalėtų prabudinti net skaisčiausia Lietuviško pavasario saulė.“

Festivalio svečius sveikino ir aukščiausieji valstybės vadovai – Prezidentė Dalia Gribauskaitė bei Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, kuris džiaugėsi „Kino pavasario“ nuveiktais darbais ir susirinkusiems svečiams bei festivalio žiūrovams linkėjo pajusti kino meno jėgą.

Algirdas Ramaška (pirmas iš kairės), festivalio direktorė Vida Ramaškienė Festivalio „Kino pavasaris“ atidarymas Fotografė Monika Daužickaitė
Algirdas Ramaška (pirmas iš kairės), festivalio direktorė Vida Ramaškienė
Festivalio „Kino pavasaris“ atidarymas
Fotografė Monika Daužickaitė

Festivalio direktorė Vidai Ramaškienei buvo apdovanota Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Aukščiausias ministerijos apdovanojimas V. Ramaškienei įteiktas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, bendruomeniškumo stiprinimą, už asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

„Dėkodama kultūros ministro Šarūno Biručio vardu visai gausiai ir gražiai „Kino pavasario“ komandai, noriu ypač padėkoti festivalio iniciatorei ir festivalio sielai Vidai Ramaškienei ir įteikti garbingiausią ministerijos ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ už idėjas ir didžiulį darbą“, – įteikdama garbingą apdovanojimą sakė kultūros viceministrė Agneta Lobačevskytė.

„Esu labai pagerbta ir labai įvertinta. Leiskite ta pagarba bei įvertinimu pasidalinti kartu su savo šeima, su puikia komanda ir, žinoma, su visais „Kino pavasario“ žiūrovais“, – atsiimdama apdovanojimą dėkojo festivalio direktorė.

(Iš kairės) Vytautas Kaniušonis, Ieva Šeduikytė, Aistė Diržiūtė ir Severija Janušauskaitė Festivalio „Kino pavasaris“ atidarymas Fotografė Monika Daužickaitė
(Iš kairės) Vytautas Kaniušonis, Ieva Šeduikytė, Aistė Diržiūtė ir Severija Janušauskaitė
Festivalio „Kino pavasaris“ atidarymas
Fotografė Monika Daužickaitė

Ceremonijos metu buvo pristatyti ir šiųmetiniai pretendentai tapti metų Lietuvos kino aktoriumi ir aktore. Šiemet nominuoti – Aistė Diržiūtė (už vaidmenį filme „Sangailės vasara“), Severija Janušauskaitė (už vaidmenį filme „Žvaigždė“) ir Ieva Šeduikytė (už vaidmenį filme „Rūsys“), taip pat – Vytautas Kaniušonis (už vaidmenį filme „Lošėjas“), Marius Repšys (už vaidmenį filme „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“) ir Andrius Žiurauskas (už vaidmenį filme „Redirected“).

Renginio pabaigoje vakaro svečiams buvo parodyta lygiai prieš 100 metų pastatytą Chalie Chaplino komediją „Vakaro šou“ (A Night in the Show, 1915).

Atidarymo šventėje dalyvavo būrys žinomų aktorių, režisierių bei festivalio svečių. Tai – „Gyvenimas akvariume“ aktorius Thorsteinnas Bachmannas, komedijos „Meilės sala“ režisierė Jasmila Žbanič, filmo „Šokantys arabai“ aktorius Ali Sulimanas, režisierė bei prodiuserė Aldona Watts bei buvęs Bogotos meras Antanas Mockus. Taip pat – Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, dizaineris Juozas Statkevičius, režisieriai: Romas Zabarauskas, Giedrė Žickytė, Linas Mikuta, Algimantas Puipa, aktoriai: Aistė Diržiūtė, Denisas Kolomyckis, Janina Lapinskaitė, Ernestas Jankauskas, Rimvydas Čekavičius, Kristupas Sabolius, Izolda Keidošiūtė ir kt.

Festivalis vyks kovo 18 – balandžio 2 dienomis penkiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Bus parodyta daugiau nei 270 filmų. Taip pat kovo 31 – balandžio 2 dienomis vyks konferencija „Meeting Point – Vilnius“.

Akimirkos iš festivalio atidarymo

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.