fbpx
Naujienos

Helen Mirren taps virtuvės karaliene gardžioje maisto ir meilės istorijoje „Šimto žingsnių kelionė“

 

Kadras iš filmo „Šimto žingsnių kelionė“  „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Šimto žingsnių kelionė“
„ACME Film“ archyvas

Charizmatiška, įsimenančiais vaidmenimis nesyk stebinusi ir daugybe apdovanojimų įvertinta Anglijos aktorė Helen Mirren jau rugpjūtį kino teatre tikrai sužadins jūsų apetitą. Naujoji juosta „Šimto žingsnių kelionė“ (angl. „The Hundred-Foot Journey“) neabejotinai privers varvinti seilę stebint kaip gaminami aukščiausio lygio kulinariniai šedevrai, tad geriau keliaukite žiūrėti šio filmo bent užkandę. Romantiškoje ir smagioje, Prancūzijos ir Indijos spalvomis nutapytoje istorijoje H.Mirren teko griežtos labai sėkmingo prancūzų restorano vadovės madam Malori vaidmuo.

Įdomu tai, kad anksčiau net tris skirtingas Didžiosios Britanijos karalienes filmuose ir televizijos serialuose įkūnijusi H.Mirren šįsyk taip pat karaliaus, tik šįsyk jos valdomis taps įspūdinga virtuvė, kurioje gimsta gurmaniški, liežuvį nusikąsti verčiantis kulinarijos stebuklai.

Idilišką Pietų Prancūzijos miestelio, kuriame klesti madam Malori restoranas, gyvenimą sudrumsčia netikėtai atvykusi Indijos imigrantų šeima. Susižavėjęs aplinka ir apleistu pastatu šeimos galva nutaria įkurdinti čia savo užkandinę. Ji – vos už šimto žingsnių nuo ištaigingo, „Michelin“ žvaigždutėmis įvertinto restorano, kuriame šeimininkauja H.Mirren herojė ir į kurį pavakarieniauti užsuka pats Prancūzijos prezidentas.

Pagal to paties pavadinimo Richardo C.Moraiso bestselerį pastatytame filme žiūrovai išvys, kaip pagal sau įprastą tvarką gyvenantys žmonės reaguoja į naujus skonius – indai gardina savuosius patiekalus tokiais prieskoniais, kokių mažas miestelis dar nėra regėjęs ar ragavęs. Žiūrovų laukia nuotaikinga dviejų šalių kultūrų, virtuvių ir tradicijų priešprieša ir kova už klientų simpatijas.

„Ar ten vestuvių balius?“, – apie šventę indiškame restorane paklausia viena madam Malori viešnių. „Gedulingi pietūs. Mirė geras skonis“, – keldama žiūrovų šypsenas atkerta H.Mirren herojė. Tačiau tarp priešiškų stovyklų pamažu užsimezga ir pagarba bei simpatija. Juk ir meilę jie turi bendrą – maisto gaminimą. Filme „Šimto žingsnių kelionė“ žiūrovai išvys labai skirtingų žmonių kelią į vienas kito supratimą.

Beje, įdomu tai, kad „Šimto žingsnių kelionės“, kurią žiūrovai įveiks su pasigardžiavimu, prodiuseriais tapo vieni garsiausių pramogų industrijos vardų – ko gero, žinomiausia  JAV pokalbių laidų vedėja Oprah Winfrey ir puikiai pažįstamas režisierius bei prodiuseris Stevenas Spielbergas.

Gurmaniškų potyrių kupina „Šimto žingsnių kelionė“ Lietuvoje prasidės rugpjūčio 22 dieną.

 

Filmo „Šimto žingsnių kelionė“ anonsas:

 

https://www.youtube.com/watch?v=179Q80YpRrI

Komentarai