fbpx
Naujienos

Įspūdingas povandeninis pasaulis: vyksta 35-oji „Ryklių savaitė“

„Discovery Channel“ iniciatyva „Ryklių savaitė“

Nors rykliai – paslaptingi ir dažnam baimę keliantys gyvūnai, jie taip pat atlieka vandenynui itin svarbių funkcijų, pavyzdžiui, skatina biologinės įvairovės klestėjimą maitindamiesi tik tomis rūšimis, kurių yra daugiausiai, ir leisdami kitoms augti. Išsklaidyti mitus ir stereotipus jau 35-ąjį kartą kviečia kasmetinė „Discovery Channel“ iniciatyva „Ryklių savaitė“. Žiūrovų jau laukia specialaus vaizdo turinio kolekcija, pagilinsianti kiekvieno žinias apie šiuos planetai svarbius gyvūnus.

„Ryklių savaitės“ metu žiūrovai gali tikėtis žadą atimančių filmų ir leistis į edukacinę kelionę, kupiną mokslinių atradimų ir dar niekur nematytų kadrų. Stebėtojų laukia adrenalino kupini filmai ir laidos, kurias „Discovery“ mokslinių tyrimų komandos užfiksavo naujose ir nuolat tyrinėjamose vietose.

Šių metų iniciatyvos vedėjas ir ceremonmeisteris – aktorius Džeisonas Momoa, lydėsiantis stebėtojus visos pažinimų kupinos kelionės metu. Pasinerti į povandeninį ryklių pasaulį Lietuvos žiūrovai jau gali „discovery+“ platformoje, pasiekiamoje per „Go3“ televiziją, „Telia Play“ bei „MEGOGO“.

Išskirtiniai filmai ir laidos

„Ryklių savaitės“ programą sudaro specialios laidos ir filmai, kviečiantys iš arčiau susipažinti su dar nematytomis ir paslaptingomis vandenyno vietomis.

Filme „Serijinis žudikas: atakos Raudonojoje jūroje“ ryklių atakų tyrėjas Brandonas McMillanas ir operatorius Fo Zayedas keliauja į Egipte esančius Raudonosios jūros paplūdimius, kad išsiaiškintų paslaptį, kas slypi už neseniai įvykdytų trijų mirtinų ryklių atakų.

„Nasrai prieš megalodoną“ – juosta apie daugiau nei 15 metrų ilgio ir 60 tonų sveriantį ryklį, kuris kadaise buvo laikomas didžiausiu plėšrūnu, be vargo galėjusiu praryti banginį žudiką.

Pietų Afrikos krantuose gausiu neįprastų ryklių, pasižyminčių keistu elgesiu ir neįprasta išvaizda. Laukinės gamtos biologas Forestas Galantė filme „Nepažįstami rykliai: keisti nauji pasauliai“ tyrinėja stulbinantį vandenyno dugną ir gelmes, kurių žmonės dar nėra matę, tam, kad ištirtų ir susipažintų su neįprastomis ir nematytomis ryklių rūšimis.

Filme „Monstrai kūjarykliai: žudiko instinktas“ Dr. Tristanas Guttridgas atkleidžia teoriją, kad  kūjarykliai medžioja kitų, mažesnių rūšių giminaičius. Vienintelis būdas išsiaiškinti – gauti šių didžiausių planetos ryklių audinių mėginius. Į šią kelionę leidžiasi tyrinėtojas.

„Ryklių savaitės“ programą užbaigia filmas „Mirtini Brazilijos rykliai“, kuriame Pietų Amerikos mokslininkai tiria ryklių rūšį, kuri yra atsakinga už mirtinų išpuolių šuolį nuo 1990 m. Jūrų biologė Danni Washington ir ryklių apsaugos specialistas Paulas de Gelderis stebi tigrinius ryklius prie laukinio atogrąžų salyno Brazilijoje.

Dar du filmus apie ryklius žiūrovai galės išvysti artimiausiu metu. Žvejų bendruomenėje jau kelis dešimtmečius sklando gandai apie nuo kokaino priklausomus ryklius. Filme „Kokaino rykliai“ ryklių ekspertas Tomas Hirdas keliaus į Florida Keys salyną, kuriame tirs, kas nutinka, kai rykliai susiduria su garsiausiu planetos narkotiku.

„Ryklių savaitė: ištrūkę“ – filmas, kviesiantis susipažinti ir pasinerti į įsimintiniausias ir įspūdingiausias akimirkas per 35-erius „Ryklių savaitės“ metus. Žiūrovai galės išvysti kultinių akimirkų užkulisius ir pamatyti dar niekur nematytus kadrus, kuriuose užfiksuoti bebaimiai nuotykių ieškotojai, iš arti susidūrę su baisiausiais pasaulio gyvūnais.

Susipažinti su turtingu ryklių pasauliu galima jau dabar „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją, „Telia Play“ bei „MEGOGO“.

Komentarai