fbpx
Reportažai

Įteikti Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai

„Meistras ir Tatjana“ režisierė Giedrė Žickytė ir komisijos pirmininkas Andrius Juzėnas Ignoto Bernatovič nuotrauka
„Meistras ir Tatjana“ režisierė Giedrė Žickytė ir komisijos pirmininkas Andrius Juzėnas Ignoto Bernatovič nuotrauka
„Meistras ir Tatjana“ režisierė Giedrė Žickytė ir komisijos pirmininkas Andrius Juzėnas
Ignoto Bernatovič nuotrauka

Penktadienį, 2014m. gruodžio 19 d., Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau 16-ąjį kartą išdalinti Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai. Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingus Sąjungos narių sukurtus kinematografijos kūrinius (kūrybinį darbą). Kam šiemet įteikti apdovanojimus, sprendė komisija, kurioje penki kino profesionalai: kino režisierius Raimundas Banionis, kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė, animacinio kino režisierė Jūratė Leikaitė-Aškinienė, kino kritikas Linas Vildžiūnas bei kino režisierius ir šių metų komisijos pirmininkas Audrius Juzėnas.

Už baltų mitologijos populiarinimą pasauliniame kontekste 2014 metų Lietuvos kinematografininkų sąjungos specialiuoju diplomu apdovanotas animacinio filmo „Aukso žirgas“ režisierius Valentas Aškinis. Sakydamas kalbą režisierius nuoširdžiai dėkojo savo komandai ir kolegoms, bičiuliams iš Latvijos, Danijos ir Liuksemburgo bei visiems, prisidėjusiems prie filmo kūrimo. O tiems, kurie dar nespėjo pamatyti filmo (premjera įvyko praėjusią savaitę), režisierius palinkėjo būtinai jį pažiūrėti ir susidaryti savo įspūdį.

Dar vienu specialiuoju diplomu Lietuvos kinematografininkų sąjunga apdovanojo režisierių Remigijų Sabulį už ryžtą ir pastangas įkūnijant „Lituanica“ skrydžio viziją. Savo kalboje režisierius dėkojo žmonėms, žiūrėjusiems šį filmą, ir guodėsi, jog „per vaidybinius filmus ir dokumentiką mes pradedame pamiršti savo istoriją“.

Kinematografininkų sąjungos apdovanojimų komisija Ignoto Bernatovič nuotrauka
Kinematografininkų sąjungos apdovanojimų komisija
Ignoto Bernatovič nuotrauka

Pagrindiniu – didžiuoju – 2014 metų Lietuvos kinematografininkų sąjungos prizu apdovanotas kino operatorius Audrius Kemežys už subtilų, kinematografinį, nejudančio vaizdo meninės fotografijos perteikimą dokumentiniame filme „Meistras ir Tatjana“. Apdovanojimą iš komisijos pirmininko, praėjusių metų laureato Andriaus Juzėno rankų atsiėmė filmo režisierė Giedrė Žickytė, kuri prasitarė, jog šis filmas jai buvo didelis iššūkis ir atskleidė, jog žiūrovai kino teatruose jį galės išvysti kitais metais.

Iškilmių metu Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus taip pat paskelbė savo apdovanojimą pavadinimu „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje“, jau šeštus metus skiriamą žymiausiems Lietuvos kino meno kūrėjams. Šiais metais šis apdovanojimas skirtas režisieriui Algimantui Puipai už originalią meninę saviraišką įprasminant lietuvių literatūrą. Vietoje sveikinimo kalbos režisierius publikai parodė savo kuriamo vaidybinio filmo „Edeno sodas“ anonsą.

Kartu su apdovanojimais laureatams buvo įteiktos ir iškilmių rėmėjo, leidyklos „Mintis“ knygos, o ypatingą vakaro atmosferą mušdamas hangą kūrė Vilnietis muzikantas Tomas Byčkovas.

Akimirkos iš apdovanojimų

Komentarai