fbpx
Lietuviški filmai, Naujienos, Reportažai

Įvyko antrojo Igno Jonyno filmo „Nematoma“ išankstinė premjera (nuotraukų galerija)

Filmo „Nematoma“ premjera
Ignas Jonynas, Dainius Kazlauskas, Kristupas Sabolius
Nuotrauka: Vytautė Ribokaitė

Antradienį vakare kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ įvyko išankstinė režisieriaus Igno Jonyno vaidybinio filmo „Nematoma“ premjera. Lietuvos, Latvijos, Ukrainos ir Ispanijos bendros gamybos filmas kūrimas truko šešerius metus.

Scenarijų kino kūrėjas rašė drauge su filosofu Kristupu Saboliumi. Duetas kartu dirba ne pirmą sykį – anksčiau vystė I. Jonyno  debiutinio ilgametražio filmo „Lošėjas“ („The Gambler“, 2013) scenarijų. Juosta pelnė šešias „Sidabrines gerves“ ir buvo pripažinta geriausiu 2014 m. lietuvišku filmu.

Naujausiame neo-noir prisodrintame filme režisierius pasakoja apie Karpatų kalnuose dienas leidžiantį Joną (akt. Dainius Kazlauskas). Rutinos, praeities ir amžiaus krizės slegiamas vyras užsimiršta tik šokdamas. Todėl tada, kai sanatorijos šokiuose jį pastebi lietuviško TV šokių šou prodiuseriai ir pakviečia dalyvauti, Jonas sutinka. Drauge su porininke Saule (akt. Paulina Taujanskaitė) jiedu greitai tampa daugiausiai dėmesio sulaukiančia televizijos projekto pora. Tačiau kaip tik tuo metu iš kalėjimo paleidžiamas senas Jono priešas – Vytas (kine niekada nesifilmavęs Darius Bagdžiūnas). Jis pamato Jono pasirodymą.

„Nematoma“ kalba apie įvairias aklumo formas šiandienos pasaulyje.Aklumo idėja autoriams leido prabilti apie manipuliaciją nuo pačių žemiausių iki įvairių socialinių jos formų.

„Kadangi scenarijų rašėme šešerius metus, pavadinimas keitėsi ne vieną kartą. Pirmas pavadinimas buvo „Šokėjai be trūkumų“, po to ilgą laiką vadinome jį „Blindspot“ ir galiausiai tapo „Nematoma“. Įdomu, kad šis pavadinimas taip patiko ispanams – filmo premjera netrukus įvyks San Sebastiano kino festivalyje – kad jie nusprendė jo neversti į ispanų kalbą. Ispanijoje šis filmas pasirodys pavadinimu „Nematoma“, – prieš prasidedant filmui kalbėjo vienas scenarijaus autorių K. Sabolius.

Filmo šokio kompozicijas kūrė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto trupės solistas, „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas choreografas Martynas Rimeikis, kostiumus kino filmui pirmąkart kūrė dizainerė Sandra Straukaitė.

Filmas Lietuvos kino teatruose pasirodys nuo rugsėjo 20 d.

Pasaulinė „Nematomos“ premjera – rugsėjo 26 d. San Sebastiano kino festivalyje, Ispanijoje.

Komentarai
Su kinu aš keliauju po skirtingus kraštus, mokausi apie pasaulį ir save, atsipalaiduoju ir svajoju, pasikraunu motyvacijos, o kai reikia – jis mane guodžia, linksmina ir liūdina. Į KINFO atėjau, nes labai norėjau rašyti apie kiną. Radau daugiau nei tikėjausi.