fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Kanai 2013. Tarptautinė kritikų savaitė išrinko savo geriausiąjį

Kanų kino festivalio pabaiga jau visai netoli – sekmadienį. Kol visi su nekantrumu laukia, kuris filmas nuskins Auksinę palmės šakelę, savo geriausius skelbia ir kitos festivalio programos. Tarptautinės kritikų savaitės žiuri nusprendė, jog geriausias filmas yra Fabio Grassadonia ir Antonio Piazza darbas „Salvo“.

„Salvo“ pasakoja istoriją apie samdomą žudiką Salvo, kuris dirba Sicilijos mafijai. Salvo yra žiaurus ir šaltas, tačiau vykdydamas užduotį nužudyti vieną vyrą, jo namuose suranda ir aklą sesę Ritą, kuri bejėgiškai stovi šalia nužudyto brolio kūno. Staiga įvyksta stebuklas ir mergina praregi. Salvo nusprendžia su Rita niekada nebesiskirti ir kartu klajoja po žiaurų pasaulį.

Daria Belova darbas  „Come and Play“ laimėjo apdovanojimą geriausių trumpametražių filmų kategorijoje, Sebastieno Pilote  gavo apdovanojimą už geriausią scenarijų filmui „Le Demantlement“.

Tarptautinės kritikų savaitės programos žiuri pirmininkas buvo portugalų režisierius Miguelis Gomesas, geriausius filmus rinko Dennisas Limas, Neilas Youngas, Alinas Tasciyan ir Alexas Vicente. Prancūzijos kino kritikų sąjungos rengiamos Tarptautinės kritikų savaitės metu rodomi debiutinai arba antrieji režisierių filmai.

Komentarai