fbpx
Naujienos

Keturių gervių laimėtojas filmas „Meistras ir Tatjana“ – tarptautinio Jerevano kino festivalio konkurse

Kadras iš filmo „Meistras ir Tatjana“ „Just a Moment“ archyvas
Kadras iš filmo „Meistras ir Tatjana“
„Just a Moment“ archyvas

Sekmadienį Armėnijos mieste Jerevane prasidėjo 12-asis tarptautinis Jerevano filmų festivalis “Golden Apricot”, kuriame liepos 16 dieną dokumentinių filmų konkursinėje programoje varžysis ir režisierės Giedrės Žickytės ilgametražis dokumentinis filmas “Meistras ir Tatjana”. Tai jau antroji tarptautinė filmo kelionė po itin sėkmingo starto Lietuvoje – šiais metais jis apdovanotas keturiomis “Sidabrinėmis gervėmis”, pagrindiniu Lietuvos kino operatorių asociacijos (LAC) prizu “Ąžuolas” ir pagrindiniu Lietuvos kinematografininkų sąjungos prizu.

Jau nuo pirmųjų metų “Golden Apricot” festivalis garsėja išskirtiniais svečiais. Šiais metais tarp festivalio žiūrovų minimos ir dviejų garsių aktorių pavardės – viena žymiausių italų kino ekrano žvaigždžių Ornela Mutti ir legendinė Nastassja Kinski, dirbanti su tokiais režisieriais kaip Romanas Polanskis, Wimas Wendersas, Francis Fordas Coppola.

Filmas “Meistras ir Tatjana” pasakoja legendinio lietuvių fotografo Vito Luckaus gyvenimo ir meilės istoriją. Namuose Vitas laikė gyvą liūtą. Aplinkiniai šį žmogų vadino vikingu, kopijavo jo manieras, išvaizdą, žavėjosi, stebėjosi, pavydėjo, bijojo, perpasakodavo būtas ir nebūtas istorijas. Su fotoaparatu jis išmaišė visą Sovietų Sąjungą. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana ir jie tapo vieną ryškiausių 7‐ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni vaišių, svečių iš tolimiausių pasaulio kampelių ir pokalbių iki aušros. Vitą Luckų prarijo aistra meilei, tiesai ir fotografijai.

Genialaus kūrėjo gyvenimo ir aistringos meilės istorija Lietuvos kino teatruose pasirodys spalio 16 dieną. Filmo išleidimą lydės kūrybinės grupės kelionė po šalies miestus ir miestelius.

 

Komentarai