fbpx
Kinas ir knyga

Kinas ir knyga. Trumpa kino istorija. Nuo ištakų iki Antrojo pasaulinio karo

Kaip formavosi kinas? Kas buvo pirmieji pradininkai? Kada atsirado garsinis kinas? O kada spalvotas? Kas sukūrė pirmuosius specialiuosius efektus? Kino istorija visada žavi tuo, kaip paprasčiausiomis priemonėmis buvo pasiekiami neįtikėtini rezultatai. Šiandien pristatome tris filmus, kuriuos galite rasti ir internete, ir kuriuos, manome, tikrai būtina pamatyti, kad geriau pažintumėte kino istoriją.

Georgesas Mélièsas, eksperimentuodamas su juosta, išrado “stop kadro” techniką bei įvairius specialiuosius efektus. Bene garsiausias senasis specialiųjų efektų filmas Georgeso Mélièso „Kelionė į mėnulį“.

Tylusis kinas neįsivaizduojamas be Charlie Chaplino. Vienas įsimintiniausiu jo filmų – „Aukso karštligė“.

Ir pabaigai įspūdingasis vokiečių ekspresionisto Fritzo Lango „Metropolis“.

 Trumpa kino istorija. Nuo ištakų iki Antrojo pasaulinio karo
Trumpa kino istorija. Nuo ištakų iki Antrojo pasaulinio karo

Daugiau įvairių istorinių faktų apie kiną rasite knygoje „Trumpa kino istorija. Nuo ištakų iki Antrojo pasaulinio karo“. Ją įsigyti galite čia.

Apie knygą: Apie kino ištakas, ankstyvuosius jo laimėjimus ir atradimus kviečiame skaityti pirmoje lietuvių autorių sudarytoje kino istorijos knygoje. Sužinosite, kaip kinas liovėsi tik rodyti ir ėmė pasakoti, kas buvo didysis kino Homeras ir kokių pirmųjų kino pionierių pavardės iki šiol tariamos su pagarba. Knygoje taip pat pristatomi pirmieji kino žanrai ir nacionalinės kinematografijos, tapusios šiuolaikinio kino pamatu.

Autoriai: Auksė Kancerevičiūtė, Neringa Kažukauskaitė, Izolda Keidošiūtė, Živilė Pipinytė.

Komentarai