fbpx
KINFOgidas, Reportažai

KINFOgidas #1: Vasaros dvelksmas prancūziškai, kinas po žvaigždėmis ir kiti malonumai.

Pradedame naują įrašų seriją, kurią pavadinome KINFOgidas. Kiekvieną sekmadienio vakarą apžvelgsime ateinančios savaitės renginius, daugiau ar mažiau susijusius su kinu.

Šiek tiek karjeros naujienų. Kultūros ministerija skelbia konkursą eiti Lietuvos kino centro direktoriaus pareigas.

Birželio 5d. Antradienis

Gegužės viduryje startavęs Prancūzų instituto renginių ciklas „Vasaros dvelksmas” kviečia ne tik diskutuoti Atsakomybės metamorfozės klausimais, bet ir rodo kiną. Antradienį, 18val. kviečia į filmą „Žmogiškieji ištekliai” (1999), pasakojantį apie studentą, kovojantį su didelės įmonės konservatyviu direktoriumi, bei gresiančiomis permainomis. Seansas nemokamas.

Birželio 6d. Trečiadienis

„Šiaurės šalių kino klubas” kviečia po darbų užsukti į kino teatrą „Pasaka” ir nemokamai pažiūrėti danų filmą „Submarinas”.

Birželio 7d. Ketvirtadienis

18:30 val. ciklas „Ispaniškai” kino teatre „Pasaka” kviečia į filmo „Tinklelis nuo uodų” peržiūrą. Tragiškai komiškas filmas pasakoja apie sutrikusią šeimynėlę, kuri sprendžia įvairiausias bėdas.

„Multikino” kino teatre 19val. įvyks režisieriaus Audriaus Juzėno dokumentinio filmo „Nulinio laiko zona” premjera. Filmas pasakoja apie „mūsų Lukiškes, apie nuteistuosius myriop dabar ir iki gyvos galvos“. Apie žmones, kurie buvo nuteisti mirti, bet palikti gyvi. „Mes buvome taip arti, kaip niekas kitas“, – sako filmo autoriai.

Vėlai vakare, 22val. prasideda kino teatro „Pasaka” vasaros programa, pavadinta „Kinas po žvaigždėmis”, tai net tris mėnesius vyksiančios filmų premjeros, bei  Vaivos Mainelytės, Alfredo Hitčkoko, Marilyn Monroe ir kitų retrospektyvos.

Birželio 8d. Penktadienis

18 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje parodos kuratorė dr. Milda Žvirblytė skaitys paskaitą apie peizažo kaitą bei transformacijas Lietuvos šiuolaikinėje dailėje ir šios dailės ryšius su Pero Kirkeby kūryba. Po paskaitos bus rodomas režisieriaus Jespero Jargilo (Danija) filmas „Per Kirkeby. Žiemos pasakojimas“ (48 min., 1996). Režisierius J. Jargilas ir P. Kirkeby sukūrė humoro, švelnumo ir išminties kupiną filmą. Renginys nemokamas.

Birželio 8–10 dienomis Vilniuje vyks jau antroji susikertančių medijų (angl. cross media) konferencija – kūrybinės dirbuvės ,,Cross Media Zen“. Į renginį atvyks tarptautinį pripažinimą pelnę Europos lektoriai, kurie Lietuvos ir užsienio šalių kino, literatūros, kompiuterinių žaidimų, IT, animacijos, komunikacijos ir kitų sričių profesionalus supažindins su naujausiomis susikertančių medijų tendencijomis ir galimybėmis.

 

Komentarai