fbpx
Kino garsai, Muzikiniai filmai

Kino garsai #1 Top 5 iš filmo „Sugar Man“

Filmo „Sugar Man“ plakatas Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Filmo „Sugar Man“ plakatas
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

2013 metų „Oskaro“ laimėtojas – dokumentinis filmas „Sugar Man“ (Searching for Sugar Man, 2012). Rodriguezo muzika labai gera, o dainos įgauna dar didesnę vertę ir prasmę išgirdus neįtikėtiną dainininko gyvenimo istoriją.

Pristatome penkias Rodriguezo dainas su įdomiais faktais apie jas. Išsirinkti tikrai nebuvo lengva.

„Sugar Man“ Top 5:       

  • „I wonder“ („Cold fact“, 1970)

Vienas geriausiai vertinamų Rodriguezo įrašų. „I wonder“ dainoje ausį lepina bosinės gitaros akordai. Tuomet rasistinę ir diskriminacinę apartheido politiką (nuo Antrojo pasaulinio karo iki 1992 metų) vykdžiusioje Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), daina, kurioje minimas seksas (angl. I wonder how many time you have had sex), buvo tabu, todėl Rodriguezas tapo ikona.

  •  „Sugar Man“ („Cold fact“, 1970)

Dainą „Sugar Man“ oficialiai nebuvo leista groti Pietų Afrikos Respublikoje dėl jos teksto. Rodriguezas perkeltine prasme kreipiasi į kvaišalų prekeivį, kuris šiuo atveju vadinamas „Sugar Man“. Tam, kad būtų užtikrinta visiška politinė kontrolė, buvo net imtasi tokių priemonių kaip plokšelių braižymas toje vietoje, kur įrašyta būtent ši daina.

  • „Establishment blues“ („Cold fact“, 1970)

Ypač didelę reikšmę turinti daina Pietų Afrikos Respublikoje, nes dainos žodžiai sakė – nieko tokio, jei esi kitoks. Tai leido nebijoti protestuoti ir išsakyti savo nuomonę. Daina tapo revoliuciniu himnu, beje, kaip ir visas „Cold fact“ albumas.

  • „Cause“ („Coming from reality“, 1971)

Paskutinė Rodriguezo įrašyta daina. Kuomet pasirodė albumas „Coming from reality“, buvo tikėtasi didelės sėkmės, tačiau neįvyko nieko – albumas buvo neįvertintas. „Cause“ dainoje skamba žodžiai: Todėl, kad praradau darbą likus dviems savaitėms iki Kalėdų (angl. Cause I lost my job two weeks before Christmas). Liūdnas sutapimas, kad po albumo pasirodymo „Sussex“ įrašų kompanija nutraukė sutartį su daininku likus kaip tik dviem savaitėms iki Kalėdų.

  • „Forget it“ („Cold fact“, 1970)

Pasak gandų, tai paskutinė jo gyvenime sudainuota daina. Po nepasisekusio koncerto Rodriguezas sudainavo paskutines eilutes: Ačiū už Jūsų laiką / Galite padėkoti ir man / Ir po šių žodžių / Pamirškite viską (angl. But thanks for your time / Then you can thank me for mine / And after that’s said / Forget it) ir nusišovė scenoje.

Komentarai
Optimistiška ir ambicinga. Patinka kinas? Turime kažką bendro. Kiekvienas išgyvenimas kine formuoja naują mane. Tobulėju. KINFO erdvėje išlaisvinu savo idėjas ir gyvenu dar arčiau kino.