fbpx
Kinomaistas.lt archyvas, Lietuva (Kinomaistas.lt), Svarbiausios (Kinomaistas.lt)

Kino kritika besidomintiems moksleiviams – nemokami filmų aptarimai

Kodėl apie vieną filmą gali kalbėti nesustodamas, o apie kitą ir norėdamas žodžio neišspaudi. Kodėl vieną filmą rekomenduoji visiems be išimties, o kitą pamiršti vos išėjęs iš salės. Tiek daug „kodėl“, į kuriuos ieškoti atsakymų moksleivius kviečia projekto „Mokausi iš kino“ rengėjai kartu su Lietuvos kino centru. Pastarasis 8-12 klasių moksleiviams siūlo išbandyti kino kritikos plunksną „Jaunojo kritiko konkurse“, o „Mokausi iš kino“ rengėjai – ją nutaikyti į filmus iš www.mokausiiskino.lt repertuaro.

Kad būtų lengviau pradėti, „Mokausi iš kino“ organizatoriai vyresniųjų klasių moksleiviams rengia nemokamas diskusijas apie filmus. Profesionalūs jų moderatoriai padės įsigilinti į filmų tematiką ir problematiką, mokys skaityti vizualinę jų kalbą, taip pat patars, kaip parašyti įdomią recenziją, patraukliai išdėstyti mintis ir išlaikyti recenzijos dramaturgiją.

Nemokamos diskusijos, skirtos populiarinti „Jaunojo kritiko konkursą“, rengiamos spalio bei lapkričio mėnesiais Vilniuje, Kaune, Panevėžyje bei mažesniuose miesteliuose, kuriuos aplankys „Kinobusas“. Kaip ir anksčiau, pedagogai pirmiausia kviečiami išsirinkti savo auklėtiniams įdomiausią filmą iš „Mokausi iš kino“ repertuaro ir užsisakyti jo seansą, o vėliau viena klasė kviečiama pasilikti diskusijai.

Konkurso sumanytojai atkreipia dėmesį, kad nemokamų diskusijų skaičius yra ribotas.

8-12 klasių moksleiviams „Mokausi iš kino“ rengėjai siūlo pasižiūrėti 20-ties režisierių, tarp jų ir lietuvių, sukurtų kino filmų. Kiekviename jų gilinamasi į jaunam žmogui artimas temas ir problemas.

Pavyzdžiui, prancūzų juostoje „Meilė kaip nuodai“ (rež. K Quillévéré) nagrinėjami pirmosios meilės, bundančio seksualumo, tikėjimo klausimai; geriausiu Norvegijos filmu 2010 m. išrinktas „Velnių salos karalius“ (rež. M. Holst) skatina padiskutuoti apie jaunimo auklėjimo metodus ir jų pasekmes, o „Mėnesienos karalystė” (rež. W. Anderson) išsiskiria šmaikštumu bei parodijos žanro įvaldymu.

Pažinčiai su lietuvišku kinu kviečia kino režisieriai Giedrė Beinoriūtė („Pokalbiai rimtomis temomis“), Giedrė Žickytė („Kaip mes žaidėme revoliuciją“), Jūratė Samulionytė („Laikinai“), Dovilė Šarutytė („Aš tave žinau“) bei Kristijonas Vildžiūnas („Kai apkabinsiu tave“).

Daugiau informacijos apie „Jaunojo kritiko konkursą”

http://www.mokausiiskino.lt/puslapis/319/dalyvauk-jaunojo-kritiko-konkursas

„Mokausi iš kino“ filmų repertuaras

http://www.mokausiiskino.lt/puslapiai/7/Film%C5%B3%20programa

Lietuvos kino centro informacija

Komentarai