fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

„Kino pavasarį“ Kaune ir Klaipėdoje atidarė 26-ąjį gimtadienį švenčiančio X. Dolano drama „Mamytė“

„Kino pavasario“ atidarymas Kaune „Kino pavasario“ archyvas
„Kino pavasario“ atidarymas Kaune „Kino pavasario“ archyvas
„Kino pavasario“ atidarymas Kaune
„Kino pavasario“ archyvas

Po iškilmingos „Kino pavasario“ atidarymo ceremonijos Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, didžiausias Lietuvoje kino festivalis atkeliavo į Kauną ir Klaipėdą. Dvi savaites, iki balandžio 2 d., čia truksianti kino šventė pradėta su kanadiečių režisieriaus Xavier Dolano drama „Mamytė“. Būtent šiandien šiam kino kūrėjui sukanka 26-eri metai ir tai jau penktasis jo filmas.

Į atidarymo šventę „Forum Cinemas Kaunas“ susirinkusius laikinosios sostinės žiūrovus pasveikino festivalio direktorė Vida Ramaškienė ir Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius, smagią nuotaiką kūrė akordeonų ansamblis „Subtilu-Z“, o po minėtos X. Dolano dramos seanso renginys pratęstas restorane „Režisierius“.

„Turint idėją, bereikia bendraminčių. Labai džiaugiuosi, kad tiek daug jų turime Kaune. Noriu padėkoti Kauno Savivaldybei, „Kauno kino studijai“ ir jos direktoriui Aurelijui Silkiniui bei festivalio atstovui Kaune – Žilvinui Širkai, kurie padarė šią idėją įgyvendinamą“, – susirinkusiesiems į atidarymą Kaune kalbėjo „Kino pavasario direktorė Vida Ramaškienė.

„Kino pavasario“ atidarymas Kaune „Kino pavasario“ archyvas
„Kino pavasario“ atidarymas Kaune
„Kino pavasario“ archyvas

Festivalis pakvies visus Kauno gyventojus į maždaug 80 kino seansų. „Kino pavasario“ organizatoriai į Laikinąją sostinę taip pat žada atvežti užsienio kino kūrėjų, kurie dalyvaus peržiūrose, pristatys filmus ir ves diskusijas. Kovo 31-ąją Kaune svečiuosis didelis būrys kino industrijos profesionalų iš viso pasaulio. „Kauno kino studija“ jiems organizuos specialų galimybių turą, kurio metu Kaunas bus pristatytas kaip potencialus miestas investicijoms kino gamybos srityje bei išskirtinė erdvė filmavimo darbams. Savotiška festivalio ambasada taps Vilniaus gatvė, kur vyks susitikimai su kino kūrėjais, specialūs kino renginiai ir vakarėliai.

Po ilgos pertraukos į Klaipėdą sugrįžęs „Kino pavasaris“ kvies į 29 filmus iš viso pasaulio ir įdomius kino renginius. Atidarymo metu visus susirinkusius pasveikino taip pat iš Klaipėdos kilusi festivalio Lietuviškos programos sudarytoja Justė Zavišaitė. Dar festivalio išvakarėse kino mėgėjai buvo susirinkę bare „Check’In“, kur žiūrėjo režisierės Linos Plioplytės filmą „Amžinai stilingos“, diskutavo apie kiną ir klausėsi atrinktų „Kino pavasario“ filmų garso takelių kūrinių.

Tai pirmas kartas, kuomet „Kino pavasaris“ tuo pačiu metu vyksta Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. O kitą penktadienį, kovo 27 d., festivalis prasidės Šiauliuose ir Panevėžyje. Kiekviename iš šių miestų per tris dienas bus parodyta 10 rinktinių juostų.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.