fbpx
Festivaliai, Kino pavasaris, Naujienos

„Kino pavasario“ favoritams – net keturi „Oskarai“ (planuojami papildomi seansai)

Kadras iš filmo „Interesų zona“

Dviguba šventė Lietuvos kino gerbėjams – ne tik išaušusi saulėta 34-oji Kovo 11-oji, bet ir ką tik Los Andžele įvykę 96-ieji JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimai, kurių metu įvertinti įspūdingiausi praėjusių metų filmai. Šventė tęsiasi – net tris „Oskarais“ apdalintus filmus rodys jau šį ketvirtadienį, kovo 14 d. prasidedantis Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“. Festivalio rengėjai ramina – seansų žadama tiek, kad filmus pamatytų visi norintys.

Atidarymo filmui – du „Oskarai“

Nors kalbant apie didžiąsias nominacijas daug siurprizų nebuvo, Geriausio užsienio filmo kategorijoje susitiko ne vienas viso pasaulio festivalių favoritas. Prestižiniu „Oskaru“ apdovanota Jonathano GlazerioInteresų zona (The Zone of Interest) – sutapimas ar ne, bet ši kvapą gniaužianti juosta, preciziškai vaizduojanti buką Holokausto blogį, šiemet pasirinkta „Kino pavasario“ atidarymo filmu. Nenuostabu, kad būtent „Interesų zona“ apdovanota ir „Oskaru“ už filmo garso režisūrą – įsitaisę kino salėje iš tiesų girdime daugiau nei matome ekrane.

„Mūsų filmas parodo, kur veda dehumanizacija – būtent ji lėmė mūsų praeitį, lemia ir dabartį. Nesakome – „žiūrėkite, ką jie tada padarė“, sakome „žiūrėkite, kaip elgiamės dabar“, – pabrėžė J. Glazeris. Žydų kilmės režisierius tapo vieninteliu „Oskarų“ laimėtoju, savo kalboje paminėjusiu tebesitęsiantį Izraelio ir Gazos konfliktą.

Filmo anonsas: 

 

Scenarijus gimė karantino gniaužtuose

Kadras iš filmo „Kryčio anatomija“

Itin svarbi „Oskarų“ nominacija – Geriausio originalaus scenarijaus. Joje triumfavo jau dabar „Kino pavasario“ favoritu vadinamas prancūzės Justine Triet filmasKryčio anatomija(Anatomy of a Fall), kurio scenarijų moteris parašė drauge su savo gyvenimo partneriu Arthur Harari.

Įtempta teismo drama neleidžia išsirinkti favoritų – o Sandros Hüller, suvaidinusios ir „Interesų zonoje“, vaidmuo parašytas būtent šiai aktorei. „Pradėjome pandemijos metu – buvome įkalinti namuose su dviem vaikais, tad ribos tarp sauskelnių ir scenarijaus nebuvo“, – savo padėkos kalboje prisiminė režisierė. Ji taip pat šyptelėjo,, kad „Oskaras“ padės jai tvarkytis su vidurio amžiaus krize.

Filmo anonsas: 

Įvertinta ir šildanti komedija

Kadras iš filmo „Svajonių atostogos“

Svajonių atostogos (The Holdovers, rež. Alexander Payne) – dar vienas „Kino pavasario“ filmas, kurio pavadinimas ne kartą skambėjo skelbiant 96-ųjų Akademijos apdovanojimų nominacijas. Geriausia antraplanio vaidmens aktore tapo ir pirmąjį karjeroje bei vienintelį šiam filmui skirtą „Oskarą“ atsiėmė Da’Vine Joy Randolph.

Į festivalio „Meistrų“ programą įtrauktas filmas „Svajonių atostogos“ – nuotykių kupina komedija apie žmogišką ryšį, tirpdantį  ne tik prestižinę akademiją užgriuvusią žiemą, bet ir sniego įkalintų herojų širdis. 37-rių Da’Vine Joy Randolph filme vaidina akademijos virėją Mary Lamb – už šį vaidmenį ji jau įvertinta BAFTA apdovanojimu bei „Auksiniu gaubliu“. Įžengusi į „Oskarų“ sceną aktorė, išgarsėjusi miuzikle „Vaiduoklis“, neslėpė ašarų ir dėkojo savo motinai, padėjusiai tapti aktore, bei mokytojai, davusiai svarbų patarimą vienintelei juodaodei mergaitei klasėje. 

Filmo anonsas:

JAV studijos A24 pristatomus filmus „Interesų zona“ ir „Kryčio anatomija“ Baltijos šalyse platina „Kino Pavasaris Distribution“.

29–asis Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks kovo 14–27 d. Festivalį palaiko didieji partneriai „ERGO“ ir „Telia Play“, iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, Vilniaus miesto savivaldybė, „Kūrybiška Europa“ MEDIA.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.