fbpx
Kino pavasaris, Reportažai

„Kino pavasaris“ – gausybė filmų ir ypatinga bilietų akcija

Festivalio „Kino pavasaris“ spaudos konferencija Jorigės Kuzmaitės nuotrauka
Festivalio „Kino pavasaris“ spaudos konferencija
Jorigės Kuzmaitės nuotrauka

Pradėkime nuo svarbiausių žinių: pigesnius bilietus su OMNI ID kortele galima bus įsigyti jau kovo 1-2 d. Tad visi kinomanai turėtų paskubėti atsisiųsti išmaniesiems telefonams ir plančetėms skirtą programėlę „Kino pavasaris 2014“ ir pradėti dėliotis savo kino tvarkaraščius, nes bilietų kiekis ribotas.

Na, o dabar apie tai, kas laukia festivalio metu.

Filmai iš viso pasaulio

Iš viso bus parodyti 247 filmai iš 67-ių šalių.  Bendra jų trukmė – net 287 valandos ir 39 minutės.  „Jums prireiktų dvylikos dienų, jei užsinorėtumėte juos visus pamatyti be pertraukos“, – sakė festivalio programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

Šiemet festivalio filmai suskirstyti į 17 programų. Jau gerai pažįstamų režisierių darbų programoje „Meistrai“, kuri siūlo net aštuoniolika filmų, yra Wong Kar-wai, brolių Joelo Coeno ir Ethano Coeno, Kim Ki-duko, Larso von Triero, Michaelo Winterbottomo, Romano Polanskio naujausi filmai.

Bus parodytas ir nuolat provokuojančio Larso Von Triero filmo „Nimfomanė“ I ir II dalys specialaus naktinio seanso metu. Festivalio komanda pažadėjo sukurti ir atitinkama atmosfera šiam seansui.

Festivalio „Kino pavasaris“ spaudos konferencija Jorigės Kuzmaitės nuotrauka
Festivalio „Kino pavasaris“ spaudos konferencija
Jorigės Kuzmaitės nuotrauka

„Metų atradimai“ supažindins su per metus įvairiuose festivaliuose įvertintais debiutantų darbais. Edvinas Pukšta ypač pabrėžė nebijoti nepažįstamų vardų, tvirtino, kad jie tikrai nustebins teigiamai.

„Festivalių favoritai“ – šioje programoje rikiuojasi tokie filmai, kaip: „Atleidžia tik Dievas“, „Dalaso klubas“, „Mandela: ilgas kelias į laisvę“, „Žmogiškasis faktorius“ ir kt.

Atidarymui  pasirinktas filmas „Glorija“, o uždarymo filmu – Spike`o Jonze`o „Ji“.

Konkursinės programos ir svečiai

„Kino pavasaris“ šiemet pristato ne tik jau tradicija tapusią konkursinę programą „Nauja Europa – nauji vardai“, kuri apima rytų ir centrinės Europos regionus, bet ir pristato naują konkursinę programą „Baltijos žvilgsnis“, kurioje varžysis ir debiutantai, ir jau pripažinti režisieriai iš Baltijos jūros šalių.

Būtina paminėti, kad laukiamas Igno Jonyno filmas „Lošėjas“ taip pat varžosi konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“. Tiesa šis filmas į Lietuvos repertuarus atkeliaus tik rudenį, o dabar filmą spės pamatyti tik patys smalsiausieji.

Lietuvių kino darbai „Kino pavasaryje“

Iš viso įvyks keturių dokumentinių pilnametražių ir septynių vaidybinių trumpametražių filmų premjeros. Temos pačios įvairiausios – tai ir eksperimentinė dokumentika „Ežerų dugne“, dokumentinis detektyvas apie legendinį „Lituanica“ lėktuvo skrydį virš Atlanto, „Semme“ pristatys Lietuvos etnokultūros ypatumus, o „Dviese“ stebi dviejų geriausių draugų, sergančių Dauno sindromu, gyvenimus.

Festivalio „Kino pavasaris“ spaudos konferencija Jorigės Kuzmaitės nuotrauka
Festivalio „Kino pavasaris“ spaudos konferencija
Jorigės Kuzmaitės nuotrauka

Tarp vaidybinių trumpametražių išvysime Tado Vidmanto „Kadagio gatvė“, itin spalvingą Ernesto Jankausko „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“, Vytauto Tinterio „Smurtas“ ir daugybę kitų.

Taip pat labai gausi ir „Lietuviai svetur“ programa, net šešiolika filmų talpinančioje programoje rasime ir Jono Meko „Ištraukos iš laimingo žmogaus gyvenimo“ bei kitų užsienyje kuriančių lietuvių kūrėjų darbus.

„Meeting point – Vilnius“

Jau penktus metus iš eilės vyks konferencija „Meeting Point – Vilnius“. Joje laukiama svarbiausių ir įtakingiausių Europos kino festivalių vadovų ir programos sudarytojų, prodiuserių, režisierių, elitinių kino leidinių žurnalistų bei lektorių. Šiais metais konferencijoje didžiausias dėmesys bus skiriamas rinkodarai, o paslaptimis apie kino filmų reklamą, viešinimą bei darbą su auditorija dalinsis vienų stipriausių kūrybinių dirbtuvių Europoje „MAIA Workshops“ lektoriai ir ekspertai.

 Festivalis vyks Kovo 20  balandžio 3 dienomis Vilniuje ir Kaune.

Komentarai
Kinas - man tai galimybė pamatyti pasaulį kitų žmonių akimis, kartais gražesnį - žavesnį, kartasi žiauresnį ir sukrečiantį iki sielos gelmių, tai galimybė nukeliauti, į bet kurį laikmetį, į bet kurią erdvę. KINFO - nes čia kinas gyvas, apie jį kalbama, rašoma, diskutuojama, apie jį skleidžiama žinia visiems bendraminčiams. Aš čia, nes norisi, kad apie kino pasaulį, egzistuojantį čia pat Lietuvoje ir tą už jūrų marių sužinotų kuo daugiau žmonių.