fbpx
Kino pavasaris, Reportažai

„Kino pavasaryje“ pristatyta gausi „Meistrų“ programos filmų paletė

Programos „Festivalių favoritaiMeistrai“ pristatymo vakaras Marinos Juralevičiūtės nuotrauka
Programos „Meistrai“ pristatymo vakaras
Marinos Juralevičiūtės nuotrauka

Kol iki laukiamiausios Lietuvoje kino šventės „Kino pavasaris“ atidarymo skaičiuojamos paskutinės dienos, jos organizatoriai kovo 14 dieną kino, pramogų ir žiniasklaidos atstovus supažindino su festivalio programa „Meistrai“. Joje bus galima išvysti naujausius pasaulyje pripažintų režisierių, tokių kaip Larso von Triero, Kim Ki-duko, Romano Polanskio, Michealio Winterbottomo, filmus.

Festivalio „Kino pavasaris“ meno vadovė Santa Lingevičiūtė, pristatydama „Meistrų“ programą, išskyrė režisierių Tsai Ming-liangą, kurio juostos „Kelionė į Vakarus“ ir „Benamiai šunys“ ypač patiktų žmonėms, save priskiriantiems prie „sinefilų“, filosofų arba poetų. Organizatorė taip pat pasakojo apie režisieriaus iš Rytų Wong Kar-wai`aus naujausią juostą „Didysis meistras“, kuriame autorius grįžta prie savo pirmųjų  filmų stilistikos ir derina Rytų kovos menus su filosofiniais apmąstymais: „Visi režisieriai turėtų mokytis iš Azijos kino kūrėjų, kaip dera kurti veiksmo filmus. Pavyzdinis yra ir „Sniego traukinys“, kuriame gausu intelektualių, filosofinių minčių, tačiau filmo žanras primena trilerį.“

„Žinoma, rodysime ir Larso von Triero „Nimfomanę“, tačiau turiu jus nuvilti, jeigu laukiate daug sekso, tai jo bus labai mažai“, – juokavo Santa Lingevičiūtė. Ji taip pat paminėjo Romano Polanskio filmą „Venera kailiuose“, kuris, anot festivalio meno vadovės, yra labai panašus į praėjusiais metais „Kino pavasaryje“ parodytą to paties režisieriaus filmą „Kivirčas“. Brolių Coenų „Groja Liuvinas Deivisas“ bei Alexanderio Payne`o „Nebraska“ – tai filmai apie žmones, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo nevykėliai, tačiau šias juostas verta pažiūrėti jau vien dėl ypač šmaikščių dialogų gausos“, – dalinosi pastebėjimais Santa Lingevičiūtė.

Nuskambėjus organizatorių bei rėmėjų sveikinimo žodžiams, „Meistrų“ programos atidarymą vainikavo režisieriaus Stepheno Frearso filmo „Filomena“ peržiūra. Tai juosta apie žurnalistą ir į pensiją išėjusią airę katalikę, kurie ieškojo prieš penkiasdešimt metų vienuolyne iš moters atimto ir amerikiečių įvaikinto sūnaus. Dera pabrėžti, kad šis kupinas siužeto vingių ir komiškų situacijų bei dialogų filmas yra sukurtas remiantis tikra istorija. Anot Santos Lingevičiūtės, žurnalistas, kurį juostoje įkūnijo aktorius Steve`as Cooganas, galėtų būti režisieriaus alter ego dėl arogancijos, modernumo, pasitikėjimo savimi, tačiau aktorės Judi Dench sukurtas personažas išmoko jį atlaidumo bei paprastumo.

Komentarai