fbpx
Kinorama

Kinorama #71

Aktorius Robinas Williamsas Šaltinis - media.salon.com
Aktorius Robinas Williamsas Šaltinis - media.salon.com
Aktorius Robinas Williamsas
Šaltinis – media.salon.com

Ir….. mes grįžome! Ar mūsų trūko tokią karštą, sekinančią, siautulingą, festivalių pilną, vėliau lietingą ir šaltą vasarą? Geriau nesakykite…

Šiandien skelbiame savo sugrįžimą ir taip pat deklaruojame: kol mūsų nebuvo – niekas nepasikeitė. Štai įrodymai:

1. Aktoriai vis dar neatsispiria reklamos magijai, kaip matote, ir vampyrai vis dar „ant bangos“. Beje, nežinia, ar reikia išsigąsti ir gąsdinti, bet, kaip žiniasklaidos priemonė, mes turime taip daryti. Pasiruoškite baisiai žiniai ir mūsų spėlionėms. Mums atrodo, kad televizija ir joje kuriami serialai gali nurungti kiną! Tuoj kino salės pavirs tik tuščiais kadaise spragintais kukurūzais kvepėjusiais amfiteatrais. Žinoma, kad juokaujame, tačiau televizijos komikas ir kino aktorius Ricky Gervaisas, reklamuodamas „Netflix“ kompaniją, mums pasiūlė tokią idėją.

2. Lietuvos režisieriai nesustojo kurti.

3. Nepasikeitė ir tai, kad kino kūrėjai sensta arba kitaip – švenčia gimtadienius. Štai vienas, tikriausiai niekada nesuaugsiantis Timas Burtonas. Deja, nesikeičia ir tai, kad didingi žmonės palieka kino industriją. Atsisveikinome su talentingu, mus juokinusiu, žavėjusiu Robinu Williamsu ir dangaus ieškojusiu Richardu Attenborough. Kaip visada – nesakome sudie, o žavimės, prisimename ir toliau gerbiame. Siūlome paklausyti nuoširdžių aktoriaus Billy Crystalo žodžių apie R. Williamsą ir pažiūrėti fotografijų galeriją apie R. Attenborough.

Kadras iš filmo „Taksistas“ „Skalvijos“ kino centro archyvas
Kadras iš filmo „Taksistas“
„Skalvijos“ kino centro archyvas

4. Vasarą nenustojo suktis ir kino festivalių karuselė. Štai vienas iš įdomesnių pavyzdžių. Taip pat kino kūrėjai ar šiam pasauliui prijaučiantieji nesnaudė: mokėsi, kūrė. Štai keletas akimirkų iš kino stovyklos „Kinas ir kūnas“. Ir kaip gi be rimtų pokalbių apie kino kūrimą, istoriją ir skausmą?

Labai pavydime, bet ir džiaugiamės, kad turėjote galimybę pamatyti Martino Scorsese vieną iš šedevrų „Taksistą“ (Taxi Driver, 1976). Ta proga grįžtame prie skaičių. Šį kartą – M. Scorsese filmų, kuriuos privalote pamatyti iki mirties, sąrašas ir mankšta protui, atminčiai.

Kaip visada prieš atsisveikindami pasidaliname trupučiu aukso. Šį kartą – tai eksperimentiniai trumpametražiai filmai. Mėgaukitės.

Tad… Kaip matote, laikas bėga, bet niekas nesikeičia. Ar tikrai? Gal po kiek laiko susivoksime.

Kas tikrai nepasikeitė – tai sekmadieniai ir „Kinorama“. Iki!

 

 

 

Komentarai