fbpx
Naujienos

Kino teatras „Pasaka” naujais metais kviečia atrasti naują, įdomų ir įkvepiantį kiną

Kadras iš filmo „Nauja draugė“ Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Nauja draugė“ Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Nauja draugė“
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Naujaisiais metais kino teatras „Pasaka” kviečia toliau domėtis kinu ir nepraleisti interaktyvių edukacinių vakarų su kino kritike Izolda Keidošiūte bei kino kursais, kuriuose vedėjas Justinas Dadonas rekomenduoja dalyvauti visus, norinčius suprasti skirtingus kino elementus, atrasti savo mylimuose ar nemėgstamuose filmuose ką nors naujo, įdomaus ir įkvepiančio.

Sausio 6 dieną, antradienį, į kino kursus „Kino skonis“ pakvies kino mėgėjas Justinas Dadonas, kuris, sėkmingai debiutavęs edukacinėje programoje rugsėjį ir į susitikimus pritraukęs pilnas sales kino aistruolių, artimiausioje paskaitoje visą dėmesį skirs filmo garsui. „Nepaprastai daug to, ką matome kine, išties tik girdime. Muzika kine ir skirtingi jos panaudojimo būdai skirti sukurti kontrastui, sustiprinti emocijas, nusakyti vidinę būseną”,- pasakoja Justinas. Visą sausį vyksiančios paskaitos taip pat supažindins su filmo montažu, animacija ir specialiaisiais efektais.

„Kino vakarai su Izolda“ šiais metais toliau tęsia tradiciniais tapusius susitikimus, skirtus neabejingiems geram kinui. Šį trečiadienį, sausio 7 dieną, vyks išankstinė žinomo prancūzų režisieriaus François Ozon filmo „Nauja draugė” premjera, o svečiuose po seanso – diskusija su filosofu doc. Dr. Nerijumi Mileriu.

Apie filmą „Nauja draugė“ KINFO.LT rašė Gabrielė. „Nauja draugė“ – smagus satyriškas erzinimas

Tai – naujausias daug diskusijų viešojoje erdvėje keliančio režisieriaus darbas, kuriame išradingasis kūrėjas ironiškai, šmaikščiai, tačiau solidžiai atskleidžia motinystės, moteriškumo, aistrų ir slaptų troškimų kupiną gyvenimą, be užuolankų įpindamas vyrų ir moterų lyčių lygybės, asmeninės tapatybės laisvės tematiką. „Tai meilės istorija. Po sekso ateina meilė“, – sako režisierius F. Ozonas.

Prancūzų režisierius F. Ozonas – produktyvus kūrėjas, publikai pažįstamas dėl tokių filmų kaip 2005-aisiais sukurtas „Likęs laikas“, kuris apkeliavo daugybę kino festivalių visame pasaulyje, taip pat „Pabėgėlė“ (2009), „Žmonos maištas“ (2010) ir „Provokuojantys užrašai“ (2012) bei festivalyje „Scanorama“ rodyto didelio publikos dėmesio sulaukusio filmo „Jauna ir graži“ (2013).

Po išankstinės filmo „Nauja draugė” premjeros žiūrovai kviečiami aktyviai įsitraukti į diskusiją su kino kritike Izolda Keidošiūte ir filosofu doc. Dr. Nerijumi Mileriu, kuris yra Vilniaus universiteto docentas, gilinasi į kino teoriją ir filosofiją. Dr. N. Milerius neseniai išleido monografiją „Apokalipsė kine: filosofinės prielaidos“, analizuoja kontraversiškas, naujas, visuomenėje diskusijas sukeliančias temas, kurios šį trečiadienį „Kino vakare su Izolda” persikels į po filmo seanso vyksiantį pokalbį su žiūrovais kino teatre.

Filmo „Nauja draugė” peržiūra ir diskusija – tai jau penktasis renginys „Pasakoje“ šiame edukacijos sezone, kuriame pristatoma gero europietiško kino premjera, o susitikimai džiugina įdomiais pašnekovais.

Komentarai