fbpx
Kinorama

Kinorama #24

Režisierius Larsas von Trieras
Režisierius Larsas von Trieras
Režisierius Larsas von Trieras

Labas 2013-ųjų vakaras, mylimi KINFO lankytojai. Kinorama žygiuoja į naują sezoną ir tikisi, kad nenusivilsite nusprendę ir naujausiais metais retkarčiais surinkti naršyklėje adresą kinfo.lt ar apžiūrėti mūsų FB puslapį.

Metų pradžios naujienos ir skaitiniai – gana sudėtingas reikalas. Daugelis mūsų vis dar gaiveliojasi po švenčių maratono, o žurnalistai laužo galvas ieškodami įdomių temų. Žinoma, jei rašai viešųjų ryšių tikslais, tokios turinio pagyrios nekamuoja. Kas rašė nuoširdžiai, o kas ne – paliksiu spręsti jums. Taigi, kimbam į tai, ką turim.

Pirmiausia, žinoma, „Aurora“. Ilgai vengusi premjeros, Lietuvoje kaip studijuoti emigravusi studentė, „Aurora“ pagaliau Lietuvos kino teatrų ekranuose. Po pristatymo – daug straipsnių ir nuomonių: lrt.lt siūlo paskaitinėti interviu su režisiere, Viktorija Vitkauskaitė rašo apie filmą IQ, o Lietuvių filmų centras siūlo ištrauką iš filmo scenarijaus.

Pasidarė įdomu, ką apie daug pasaulio šalių apkeliavusį filmą mano užsienio žiniasklaida. Štai dvi recenzijos anglų kalba – pirmojoje, iš Kinoramoje jau minėto „QuietEarth“, gana kritiškai vertinamas filmo siužetas ir dialogai, antroji – kur kas pozityvesnė, įvardinanti filmą „kaip gražią psichodelinę melodramą“ („trippy beautitful melodrama“).

Kitos lietuviškos nuomonės apie filmus: Santa Lingevičiūtė recenzuoja „Angelų dalį“, o Vainius Bakas iškasa ir apžvelgia 2009-ųjų filmą „Caras“ (aplodismentai jam). Živilytė Pipinytė tuo tarpu grįžta prie 2012-aisias daug kartų aptartų lietuviškų filmų „Narcizas“ ir „Liza, namo!“

„7 meno dienos“ taip pat publikuoja verstą Algimanto Puipos „Miegančių drugelių tvirtovės“ recenziją ir žvilgteli į kino įvykius ateinančiais metais. O jei jau pamiršote, kas buvo rodoma kine 2012-aisias, lrt.lt pasidomi už jus – labiausiai kino teatruose lankyti filmai praėjusiais metais.

15min.lt rasite straipsnį apie kitą, mažiau žinomą, bet lygiai taip pat įdomų Meką – Jono brolį Adolfą.

Didžiosios Britanijos „The Guardian“ rašo apie rusų filmą su žiupsneliu lietuviškos operatorystės – „Sėkmės džentelmenai“, tiesa, šiek tiek kitu, ekonominiu verslo požiūriu. Skaitančius anglų kalba taip pat gali sudominti šis straipsnis, bandantis nuspėti kino „zeitgeistą“ ateinančiais metais.

Jei per savaitgalį pernelyg atsipalaidavote ir nebepaskaitote ko nors rimtesnio – paviršutiniškas, bet linksmas straipsnis apie penkis kino aktorius ir jų išskirtines pastangas įsijausti į vaidmenį. Taip pat labai rekomenduoju šią video interviu seriją, sukurta įžymybėmis apsėsto žurnalo. Kai kurie pašnekovai nebūtinai verti jūsų dėmėsio, bet rasite tikrų perliukų – pavyzdžiui, interviu su Javieru Bardemu.

Pabaigai, pora minučių su Larsu von Trieru iš BBC „The Culture Show“.

 

 

Komentarai