fbpx
Kinorama

Kinorama #56

Kadras iš filmo „Gravitacija“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Gravitacija“
„ACME Film“ archyvas

Sveiki pavasario laukiantieji!

Apdovanojimai. Šią savaitę paaiškėjo daug kino lyderių, geriausiųjų, labiausiai sužavėjusių. Kurių nėra šiuose sąrašuose – nėra kine. Įsivaizduokite, jei taip ir būtų… Brrr… Pirmiausiai pradėsime nuo „Berlinalės“ kino festivalio, kurį jau reikia baigti. Savo įspūdžiais iš festivalio dalinasi Jorė Janavičiūtė. Taip pat siūlome pažiūrėti, kokie kino kūrėjai „Berlinalėje“ labiausiai patraukė kino kritikų dėmesį. O čia jau nugalėtojų sąrašas. Ir kaip gi „Berlinalė“ be „Nimfomanės“ (Nymphomaniac, 2013)? Dar viena šio filmo recenzija.

Įteikti ir Britų kino ir televizijos meno akademijos apdovanojimaiBAFTA“. Geriausiu Britų filmu išrinkta „Gravitacija“ (Gravity, 2013). Dar nemačiusiems šio filmo siūlome pažiūrėti sutrumpintą, nuoširdų vaizdo pasakojimą apie jį. O geriausiu iš geriausių paskelbtas „12 vergovės metų“ (12 Years a Slave, 2013). Šios juostos taip pat pateko ir į „The Guardian“ leidinio geriausių filmų apdovanojimus.

Taip pat pasinerkite į rekolekcijas iš „Roterdamo“ kino festivalio.

Kas dabar? Artėja „Oskarų“ statulėlių teikimo metas. Pažiūrėkime, kas dar nėra rankose laikę to auksinio, nuogo vyruko ir kodėl Meryl Streep yra šių apdovanojimų dievas.

Laikas. Netrukus pasirodys Mykolo Vildžiūno filmas „Nesamasis laikas“. Reklaminė kampanija jau prasidėjo. Ji labai estetiška, šilta. Šį kartą nereklamuodami reklamuoja Sigitas Račkys ir Tadas Gryn.

Radome pasislėpusias kelias M. Ivaškevičiaus „Santos“ apžvalgas. Kažkas, kas mėgsta brutalų meną, šis filmas pasirodė per švelnus, kitam – per liūdnas.

Mus pasiekė atgarsiai apie Lietuvoje filmą kuriančius ukrainiečius. Pasirodo, juos sužavėjo mums niekada neatsibostanti pasaka „Eglė – žalčių karalienė“.

O šio skyriaus pabaigai pasilikome mieliausią, saldžiausią ir visokiausią I. Jonyno filmo „Lošėjas“ sėkmės istoriją.

Kadras iš filmo „300: imperijos gimimas“  ACME Films archyvas
Kadras iš filmo „300: imperijos gimimas“
ACME Films archyvas

Žmonės. Na… čia dar klausimas, ar aktorius galime vadinti žmonėmis. Juk jie kažkokie kitokie: per visą savo gyvenimą pakeičia šimtus kaukių, per dieną patiria tiek jausmų, kiek nei kiekvienas iš mūsų nepajaus per visą savo gyvenimą. Tačiau štai Jurgos Šeduikytės pasakojimas įrodo, kad jie irgi žmonės. Bet… vis tiek kitokie žmonės – istorija apie keistuolį gyvenime ir genijų kine Billą Murray`ų. O atsipalaidavimui pasklaidykite po Evos Green mintis apie vaidmenį juostoje „300: imperijos gimimas“ (300: Rise of an Empire, 2014).

Reikia pabrėžti, kad vis dėlto aktoriai be režisierių būtų… kas? Tikriausiai – bedarbiai. Štai be šio režisieriaus apie daugelio rašytojų gyvenimus nei nežinotume (na, gal šiek tiek mes čia per stipriai). O be kino režisieriaus, operatoriaus Vytauto Damaševičiaus neturėtume galimybės pamatyti veik poros šimtų filmų, įvairių menininkų portretų.

Ir keletas mitų apie legendinį Johną Fordą.

Likučiai. Ar dar pamenate laikus, kai eidavote nuomotis kino filmų? Ir kartais juos duodavo tik dienai? Pažiūrėkite, ar niekur nėra užsilikusio kokio „Žmogaus voro“ ar „Naujokės“ vaizdo kasečių, nes galite būti ir suimti.

Pasirodė pirmasis „Guardians of a Galaxy“ reklaminis klipas. Žinote, apie ką visi dabar kalba? Tikrai ne apie naująją juostą, o apie… muziką. Ir mes paklabėsime apie muziką. Nors ne! Leisime jums jos klausytis. Jimo Jarmusho „Išgyvena tik mylintys“ (Only lovers left alive, 2013) garso takelis įsisiurbs ne tik į kaklą, o ir į širdį ir smegenys. Sėkmės išsivaduojant. O kam to reikia?

Taip ir paliekame, užliūliuotus muzikos ir su trumpa kino istorija. Iki kitos savaitės pabaigos!

Komentarai