fbpx
Kinorama

Kinorama #61

Kadras iš filmo „Sunku būti Dievu“  Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Sunku būti Dievu“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Sveiki!

Vis dar pavasaris. Pykit nepykit, galim kirsti lažybų, kad nepyksite, toliau kalbėsime apie „Kino pavasarį“, nes apie jį kalba visi. Živilė Pipinytė dalijasi ištraukomis iš savo festivalio dienoraščio. Kaip matote, didelį įspūdį kino kritikei paliko režisieriaus Aleksėjaus Germano retrospektyva ir paskutinis jo sukurtas filmas „Sunku būti Dievu“. Apie jį taip pat savo mintimis dalijasi Milda Augulytė. Jei jau kalbame apie „Kino pavasaryje“ rodomus filmus, norime paklausti, ar mėgstate ir juoktis ir verkti tuo pačiu metu? Taip? Tuomet „Filomena“ (Philomena, 2013) kaip tik Jums!



Aaaaaa!!! Valiooo! Nei nenutuokiate, kodėl taip džiūgaujame? Todėl, kad ištvirkimo, pornografijos, psichologinės žalos ir visi kiti pančiai nukrito, nes galų gale visi pamatė Larso von Triero „Nimfomanę“ (angl. Nymphomaniac, 2013). Ir kaip? Orgijos nebuvo, o po seanso, manome, visi buvo tokie pavargę ir sugniuždyti, kad ir atsitiktiniams lytiniams santykiams noro nebeliko.

Labai dėkojame Mindaugui Drigotui, kuris prisiminęs, kad festivalio pavadinime yra žodis pavasaris, kad už lango – pavasaris, todėl atrinko filmus, kurie turėtų patikti gamtos mylėtojams. O Elena Jasiūnaitė apžvelgė penkias lietuviškas ir kažkodėl kvestionuojamai gyvenimiškas istorijas.

Beje, kalbama ne tik apie festivalio filmus, bet ir su tų filmų kūrėjais. Šį kartą apie savo kūrybą pasakoja: Sebastián Lelio ir Maciej Pieprzyca.

Filmai. Šį kartą jau nebe „Kino pavasario“. Galbūt kai kurie iš pateiktų filmų yra verti įtraukti į Jūsų „must see“ (liet. privalau pamatyti) sąrašą? Futuristinė juosta „Divirgentė“ (Divergent, 2014) ramaus, realybę priartinančio, o nenutolinančio kino mėgėjams gali praslysti pro akis. Tačiau, jei susidomėjote, tuomet taip pat pasiskaitykite „įdomių faktų“ apie vieną iš šio filmo aktorių – Kate Winslet.

Na, o jei Jums patinka rekomendacijos, šią savaitę jomis nevengė dalintis žinomi Lietuvoje žmonės. Režisierė Dalia Ibelhauptaitė, dainininkas Merūnas Vitulskis ir tinklaraštininkė, kūrybinga ir veikli Rimantė Kulvinskytė. Sėkmės renkantis savo sąrašą!

Kadras iš filmo „Divergentė“  „ACME Films“ archyvas
Kadras iš filmo „Divergentė“
„ACME Films“ archyvas

Mišrainė. Tai tikriausiai taps nuolatine „Kinoramos“ sudedamąja dalimi. Ką padarysi, kad kai kurių publikacijų neįmanoma įsprausti į kokius nors rėmus?

Pirmiausia, kviečiame pasižiūrėti, kaip aktoriams Keira Knightley ir Gary Oldmanui sekasi filmuotis ne kine, o reklamoje.

Jei prisimenate, artėjant „Oskarų“ statulėlių teikimo ceremonijoms aktorė Cate Blanchett daug laiko skyrė kalboms apie moterų ir vyrų nelygybę kino industrijoje, apie tai užsimindavo ir atsiimdama vienas po kito gaunamus apdovanojimus. O Emma Thompson nepolitizuoja, visada šypsosi, „būna moteriška“ ir nebodi scenoje apsimesti girta, tačiau taip pat sėkmingai tupi šlovės olimpe. Bet šiame šlovės olimpe ne visi sugeba susitvarkyti su užgriuvusia (aha, sėkmė paėmė staiga ir užgriuvo, taip netikėtai, einant gatve…) šlove. O gal jiems sunku susitvarkyti su atsakomybe? Juk žmogus-voras vieną kartą yra pasakęs: „With great power comes great responsibility“ (liet. Su didele galia ateina ir didelė atsakomybė). Mes tikslaus atsakymo neturime, jį surasti bando žurnalo „GQ“ redaktorius Jimas Nelsonas. Įdomu, ar tas pats laukia ir Domo Vilčinsko?

Pabaigai. Trumpam užeikite į „Krikštatėvio“ (The Godfather, 1972) kūrimo aikštelę. Po to – būtinai pasidomėkite Japoniška animacija. Dar vėliau – pasilepinkite nemokamais noir stiliaus filmais! Jei nepatinka „senienos“ – pasižiūrėkite, kas artimiausiu metu Jus gali pakviesti į kino teatro salę.

Neradote nieko, kas sudomintų? Išbandykite savo jėgas žaidime apie Matthew McConaughey sukurtus personažus. Juk žaisti mėgsta visi!

Įspūdingos Jums savaitės!

Komentarai