fbpx
Kinorama

Kinorama #62

Kadras iš filmo „Lošėjas“  Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Lošėjas“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Kinas ir pavasaris. Prisimenate, kai tūkstantį kartų verkėme: „Kur „Lošėjas“??? Ignai, kada bus „Lošėjas“???“ Kaip liaudyje sakoma – galvoti ir greiti žmonės spėjo pamatyti Igno Jonyno režisuotą filmą „Lošėjas“ tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ metu. Ir kaip? Nežinome. Visi ilgai mąsto, galvoja ir apžvalgomis nesidalina. Tačiau pirmieji įspūdžiai – daug žadantys. Kol kas tai viskas, ką kino žmonės pasakė apie šį filmą. Norintiems daugiau siūlome paskaityti interviu su vieno iš pagrindinių vaidmenų atlikėja Oona Mekas.

Kaip ir atsisveikinome su „Kino pavasariu“. Sakome „kaip ir“, nes su pavasariu atsisveikinti niekada nepavyks, juk jis visada širdyje. Chi! Ir dar nepavyks atsisveikinti dėl to, kad organizatoriai filmų peržiūras pratęsė, štai įsitikinkite. Galbūt nematėte ir spėsite pažiūrėti šiuos filmus: „Dviese“, „Mergina iš spintos“, „Geografas gaublį pragėrė“. O gal „Lietuvių filmai svetur“ programą ar jau nurimusią ir beveik pamirštą „Nimfomanę“?

Aktoriai. Po M. Ivaškevičiaus filmo „Santa“ peržiūros buvo ir tokių žmonių, kurie teigė, jog S. Daukšaitės-Petrulėnės vaidmuo – sustabarėjęs, negyvas. Tačiau buvo ir tokių, kurie įžvelgė aktorės potencialią. Apie kino kūrėjų pasiūlymus bei karjerą po „Santos“ pasakoja pati aktorė.

Žinote ką Tilda Swinton galvoja apie kiną? Dabar jau žinote.

Dima Bilanas – su kuo Jums jis asocijuojasi? Mums – su popmuzika, Rusija, ir „sulenktų kelių šokiu“. Tikriausiai po kiek laiko siesime jį ir su kinu. Pasirodo, atlikėjas tapo aktoriumi ir Lietuvoje filmuojasi rusų režisierių kuriamame filme apie pirmąjį pasaulinį karą.

Jei pamenate E. Roberts – ji niekada nebuvo paauglių dievaitė ar spėjusi atsibosti kine aktorė. Ji jauna, atvira ir po truputį vis dažniau atrandama psichologinius filmus kuriančių režisierių. Šį kartą ji vaidins Gia Coppola filme „Palo Alto“.

Kadras iš filmo „Nojaus laivas“ „Forum Cinemas“ archyvas
Kadras iš filmo „Nojaus laivas“
„Forum Cinemas“ archyvas

Mišrainė. Greičiau spauskite čia ir pažiūrėkite kaip Emilio Vėlyvio filmą „Redirected/Už Lietuvą!“ įvertino „The Hollywood reporter“ kritikai.

Praėjusioje „Kinoramoje“ kalbėjome apie naująjį režisieriaus Darreno Aronofsky filmą „Nojaus laivas“ (Noah, 2014) ir Vatikano nepritarimą jam. Šį kartą svarstoma, ar šis filmas skirtas visiems? Pavyzdžiui, ar ateistams jis bus įdomus?

Kinas veikią žmogų. Kaip veikia? Vieni sako, kad jis gali susukti mums galvą ir iššaukti baimę, kiti – išgydyti.

Mokate googlinti? Labai gerai. Pirmas žingsnis į naujo filmą kūrimą žengtas.

Geriausi. Paskelbti „Sidabrinių gervių“ nominantai. Deja, bet čia nerasite nei vieno filmo iš O. Pikul penkių geriausių filmų sąrašo.

Ir džiugiausia tai, kad Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija su visais kino mylėtojais dalinasi geriausiais vaidybiniais lietuvių filmais.

Taip. Viskas. Tik tiek.

P. S. Užtikome Hugh Jackmaną pasimetusį tarp savo vaidmenų miuzikluose ir veiksmo filmuose. Štai kas tada būna.

 

Komentarai