fbpx
Kinorama

Kinorama #65

Kadras iš filmo „Dviese“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Dviese“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Laba diena, labas vakaras, o gal ir labas rytas? Sunku susigaudyti. Dingęs pirmadienis pradangina viską – motyvaciją, skubėjimą, poilsį. Tad ir „Kinorama“ šį kartą trumpa, tokia pametusi savo pirmadienį, tačiau kaip visada smagi. Pradedam?

Šį kartą nebus kategorijų. Kodėl? Nes dingo pirmadienis. Šią, saulės nutviekstą savaitę daugelis kino kritikų mąstė apie kiną. Vieni jį numarino, kiti slapčia mėgavosi lengvu, seksualiu, klišėmis apipintu scenarijumi. Dar kiti, tikriausiai, atsisėdę po pražydusia sakura polemizavo apie šiuolaikinį kiną ir naująsias technologijas. Režisierė Neringa Medutytė kalbėjo apie savo filmą „Dviese“. O tie, kurie tikriausiai prarado daug pirmadienių, prisiminė ir dar kartą apmąstė Mykolo Vildžiūno filmą „Nesamasis laikas“.

Jau praėjusioje „Kinoramoje“ kalbėjome apie kino festivalį „Tribeca“. Norintiems žinoti „visur viską, viską“ apie parodytus filmus, apsilankiusius svečius, tačiau skiriantiems tam itin mažai laiko, siūlome paskaityti šias dvi publikacijas.

Charlie Chaplinas  Šaltinis - esthetik.com.au
Charlie Chaplinas
Šaltinis – esthetik.com.au

Šią savaitę taip pat dėmesys skirtiamas kūrusiems ir tebekuriantiems kino žmonėms. Pirmiausiai skubame pasidžiaugti galimybe pamatyti daugelį Charlie Chaplino filmų. Nežinia, kokia proga, tačiau Meryl Streep nusprendė pabūti nuoširdi ir papasakoti apie tai, kas paslėpta po pasitikinčios, prie daug ko prisitaikančios aktorės kauke. Galbūt dėl to, kad pavasaris, kino žiūrovai nusprendė prisiminti Johnny Deppą ir geriausias jo akimirkas kine bei Larso von Triero šedevrus. Ir… visi kartu pasidžiaukime, baltai pavydėkime ir įsikvėpkime drąsos perskaitę interviu su animacijos kūrėja Reda Tomingas.

Žinome, kad dar per anksti, tačiau negalime susilaikyti. Atsisėskite, įkvėpkite, įsijunkite šią dainą ir pasklaidykite po vasariškų filmų sąrašus. Žiūrėkite juos dabar, nes vasarą reikia „vasaroti“!

Ir… prieš atsisveikinant – pranešame, kad kuriamas filmas apie Vytautą Kernagį, o naujausias režisieriaus Kim Ki-duko filmas „One on One“ pasirodys netrukus – gegužę.

O visiškai atsisveikindami paliekame Jus su ne egzistenciniu, tačiau liūdinančiu klausimu.

Gražios savaitės su pirmadieniu!

Komentarai