fbpx
Kinorama

Kinorama #67

Kadras iš filmo „Violeta“ Kino teatro „Skalvija“ archyvas
Kadras iš filmo „Violeta“
Kino teatro „Skalvija“ archyvas

Karštai. Ar girdėjote, kaip praskrido „Sidabrinės gervės“? Jų klyksmo šiemet buvo sunku neišgirsti ar nepajausti.

Nenustojame kalbėti, klausytis ir visaip kitaip domėtis Kanų kino festivaliu. Šį kartą karščiausia naujiena – į festivalio programą pateko siaubo filmas ir dar keli neoniniai ir seksualumą šlovinantys filmai.

Kam patinka „Žvaigždžių karai“ (Star Wars), bet nepatinka erzinimas, tuomet tikrai neužsukite čia. Kas vis dėlto pasižiūrėjote, dabar nuraminkite savo įaudrintas kino sielas šiais „Žvaigždžių karų“ prisiminimais.

Žinios apie Lietuviško filmo „Krizė“ (Crisis) kūrimą ne iš Lietuvos, bet iš užsienio. Būna. Taip būna.

Ar nustebinsime Jus atskleisdami naujausio Woody Alleno filmo užkulisius? O ar nustebinsime pranešdami, kad naują filmą kuria ir Arūnas Matelis?

Vyrai. Šią savaitę daugelis kino žmonių kalbėjo apie vyrus. Pirmoji apie talentingą, tačiau pašėlusį (nebūtinai gerąja prasme) Woody Alleną prakalbo aktorė Diane Keaton. Ir… iš karto šokame prie „vyriškumo krizės“. Kas tai? Atsakymą, galbūt, rasite čia.

Ką dar vyrai veikia kine? Jie dažniau nei moterys keičia savo išvaizdą. Labai radikaliai ir labai greitai. Šviežiausiai savo išvaizdą atnaujinęs – Bradley Cooperis.

Nežinome kaip Jums, bet mums komedija ir vyrai – tarsi vienas ir tas pats. Šį kartą pasidomėkime komedijos karaliumi ir žolės rūkymo entuziastu ir, beje, aktoriumi – Sethu Rogenu ir naujausiu filmu, kuriame jis vaidina – „Kaimynai“ (Neighbours). P. S. – o čia dar keli niekam tikę kaimynai filmuose.

Kviečiame trumpai panagrinėti Piero Paolo Pasolini vyrišką ir su tikėjimu susijusį pasaulį.

O šią skiltį vainikuosime tikrai geru ir rimtu moters tekstu apie tai, kad norint užkariauti kino industriją tau reikia būti… vyru.

Kadras iš filmo „Alkofutbolas“  „Concept Events & Media“ archyvas
Kadras iš filmo „Alkofutbolas“
„Concept Events & Media“ archyvas

Filmai. Taip… šnekame kiekvieną mielą „Kinoramą“ apie juos. Bet kaip kitaip? Pažiūrėkite, juk jei ne filmas „Violeta“, nei nežinotumėte apie rašytoją Violette Leduc. Juokaujame, mes niekada nekvestionuojame ir neabejojame Jūsų žiniomis ir gebėjimais. Šis filmas tiek žiūrovų, tiek kino kritikų įvertintas palankiai. Tačiau ne visiems, pagal žymaus žmogaus biografiją pastatytiems filmams pasiseka. Pavyzdžiui, filmas apie Monako karalienę Grace Kelly, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Nicole Kidman buvo, kaip čia gražiau parašyti…, nekarališkai sutiktas karališkosios šeimos.

Trumpai ir aiškiai – Rūta Oginskaitė apie „Alkofutbolą“.

Juokas. Šį kartą atrinkome viską, kas bent akimirkai Jus priverstų nusišypsoti, nes už lango visą savaitę kapsėjęs lietus, tikime, kad šypsenas nugrūdo į palto ar skarelės gelmes. Apšilimui – sumanūs ir, svarbiausia, judantys reklaminiai filmų plakatai.

Nebūtinai labai juokingos, bet kartais dėl absurdiškumo pralinksminančios – statistikos. Jei prakalbome apie absurdiškumą – čia vienas tų „juokinga, nes nejuokinga“ atvejų.

Vis dar liūdna ir neįdomu? Save laikote super rimtuoliu? Atsipalaiduokite! Jei tokia rimta ir įvertinta kino kūrėja kaip Sofia Coppola nebijo pajuokauti, nebijokite ir Jūs.

Puft! Ir baigta. Gražios savaitės.

Komentarai