fbpx
Kinorama

Kinorama #72

Filmo „Nightcrawler“ plakatas, Šaltinis - imageserver.moviepilot.com
Filmo „Nightcrawler“ plakatas, Šaltinis - imageserver.moviepilot.com
Filmo „Nightcrawler“ plakatas
Šaltinis – imageserver.moviepilot.com

Apžvalgos. Kino pasaulio karuselė nenustoja suktis. Kartais tai žavi, o kartais – vargina. Dabar pabandykime susikaupti ir greitai pakalbėti apie keletą filmų, kuriuos visi spėjo pamatyti, įvertinti ir aptarti. Pirmasis, kurį statome prie teisiamųjų sienos, – aktorius, režisierius, menininkų menininkas Jamesas Franco. Tai nėra jo debiutinis filmas, bet pirmasis bandymas Williamo Faulknerio kūrybą paversti kinu. Tik kritikai sako, jog tas bandymas nelabai vykęs. Dar praėjusio sezono „Kinoramoje“ aptarinėjome Jake`o Gyllenhaalo išvaizdos pokyčius, galų gale matome dėl ko. Naujausias filmas, kuriame šis mėlynakis vaidina, – „Nightcrawler“. Kviečiame paskaityti trumpą, tačiau stiprių argumentų turinčią filmo apžvalgą. Kaip gi filmai be moterų. Šį kartą ekranus atakuoja Gustave Flaubert knygos „Ponia Bovari“ ekranizacija.

Nors dar tik ruduo, naujieji metai, atrodo, toli, tačiau nežinia, dėl ko visi skuba. Skuba išrinkti prasčiausius šių metų filmus. O mes sakome: palaukite, jų bus daugiau. Žinote, koks kol kas geriausias finansine prasme 2014-ųjų metų filmas? Atsakymą rasite čia.

Festivaliai. Nors „Kreivių“ festivalis jau spėjo nukreivoti, tačiau apie jį ir jame rodytus filmas pamąstyti verta. O štai „Venecijos kino festivalis“ ir jo „Auksinis liūtas“, galime sakyti (rašyti), dar alsuoja mums į veidus (ekranus). Kino kritikas Edvinas Pukšta dalinasi savo įspūdžiais beveik tiesiogiai iš šio festivalio. Tiems, kas šiek tiek „užsirudeniavote“ ir nespėjote išgirsti ar pamatyti, štai pagrindinių „Venecijos kino festivalio“ apdovanojimų nugalėtojai.

Ir jei jau kalbame apie festivalius, apdovanojimus, galime kartu paspekuliuoti ir apie artėjančius „Osakrus“ ir galimus jų pretendentus. Štai vieni spėliojimai, o ką manote Jūs?

Kadras iš filmo „Radviliada“ Studio Nominum archyvas
Kadras iš filmo „Radviliada“
Studio Nominum archyvas

Didžiosios naujienos. Nors animaciniai, bet abu jau yra ir pilnametražiai filmai. Apie ką mes? Apie „Šeimos bičą“ (Family Guy) ir „Simpsonus“ (The Simpsons). Dar pavasarį jie mus pradėjo erzinti kalbomis apie bendrą projektą. Dabar erzina ne tik kalbomis, bet ir intriguojančiomis nuotrupomis.

Nežinia, kaip tai pranešti paprastai, nepompastiškai, be emocijų, bet „kietai“, kaip tai padarytų pats Robertas Downey Jr. Ai, tiesiog – bus ketvirta „Geležinio žmogaus“ (Iron Man) dalis.

Ir paskutinis šios dalies smūgis – Larsas von Trieras televizijoje. Netikite? Cha!

Trumpi pamąstymai. Apie išskirtinę ir, deja, jau išėjusią asmenybę. Apie kūną ir kiną. Apie naują lietuvišką filmą „Radviliada“ ir jo kūrimą. Apie kūrybą ir jos stoką Holivude. Apie stereotipus. Apie „Lošėją“ ir vaidmenį jame. Apie drąsą, tikėjimą savimi ir meilę kinui.

Šį kartą tiek. Atsisveikindami paliekame jus su laukiamų filmų sąrašu ir naujos lietuviškos komedijos anonsu.

Komentarai