Lošėjas. Šią savaitę lietuviškos žiniasklaidos srautą užkariavo Igno Jonyno „Lošėjas“. Metus jis mus erzino keliaudamas po įvairius festivalius ir parveždamas kino kritikų liaupses, garso takelis aidėjo nuo pat filmo sukūrimo, Vytautas Kaniušonis duodamas interviu vis atskleisdavo po kokią nors Vincento charakterio savybę. Ir ką? Galų gale TAI įvyko. Premjera Lietuvoje. Greitai pažiūrėkite, kaip įvairios žiniasklaidos priemonės skirtingais būdais užfiksavo į premjerą atvykusius žymius žmones ir bėkite žiūrėti paties filmo!
Festivaliai. Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) baigėsi, tačiau tai nereiškia, kad mes nutilsime ir nebekalbėsime apie dokumentines juostas, jų vietą kino industrijoje. Kviečiame paskaityti interviu su šio festivalio koordinatore, „Skalvijos“ kino centro direktore Vilma Levickaite. Netrukus VDFF vietą užims „Nepatogaus kino“ festivalis. Jau turime ir programą.
Ten, šiek tiek toliau, Londone taip pat vyko kino festivalis. Atradome publikaciją, kur viskas sugromuliuota ir aptarta, belieka perskaityti ir galėsite stebinti draugus, kolegas savo išmanumu.
Ir…. praėjusioje „Kinoramoje“ dalinomės žinia apie Lietuvos siūlomus pretendentus „Oskaro“ statulėlei gauti. Šiandien rodome, ką „Oskarams“ siunčia prancūzai.
Naujienos. Timas Burtonas niekada nenuvilia tų, kurie mėgsta dideles galvas, širdis ar… akis. Naujausiame filme „Didelės akys“ (Big Eyes, 2014) savaip pateikia Margaret ir Walter Keane biografiją.
Edwardas Snowdenas – įdomi asmenybė ne tik JAV žvalgybai, bet ir kino kūrėjams. Spėkite, kas galėtų atlikti jo vaidmenį? Režisierius Kevinas Smithas sukūrė naują filmą „TUSK“, bet tai nėra pagrindinė naujiena. Nauja ir įdomu tai, kad filmo siužetą įkvėpė reklama.
Pamąstymai. Tai gali būti kassavaitinė „Kinoramos“ rubrikėlė, kurioje skaitytume aktorių, režisierių, scenaristų mintis apie kiną, jo ateitį ar pabaigą. Kaip manote? Toks „čekuoliškas“ sustojimas ir pabandymas pabūti rimtiems. Meeeh…. ar tai tikrai mums? Pabandom.
Johnas Cusackas „atvirauja“ apie Holivudą ir ten tykančias baisybes. Bet… ar ne ta pati dainelė ir ne tas pats apsivalymas? Tęsiant žmogiškumo temą apie ją įdomiai pasakoja režisierius Antonas Corbijnas. Apie socialinę kino plotmę aiškina Béla Tarras. Tęsiam socialinę temą „Moterys kine“. Jau praėjusiame „Kinoramos“ sezone šiai temai skyrėme daug dėmesio, nes tai yra labai svarbu. Ir nei trumpa Emos Watson kalba, nei plakatai ar sukurti filmai nepadeda pajudėti ledams. Taip, moterų kino kūrėjų yra daug, ar tikrai? Paskaičiuokite. Ir, jei skaičius pasirodys mažas, kviečiame pasidomėti šių režisierių kūryba.
Ar Jūs esate tikri lietuviai? Jei nematėte šių filmų – tikrai ne. Gražaus vakaro ir iki kito sekmadienio.