fbpx
Kinorama

Kinorama #96

Kadras iš filmo „Trys milijonai eurų“

Labuuuuuutis!

Šią savaitę vienareikšmiškai kino vandenis savo ikrais užpildė „Scanorama“. Nuo šių metų programos galva sukasi, bet viskas kontroliuojama. Dėkojame tiems, kurie viską susumavo ir pateikė savo rekomendacijas. Štai Ž. P. siūlo nepraleisti šių filmų. Ech… jei tik ta bazinė alga būtų didesnė, o gal laikas tiesiog keisti kainodarą kine? Taip pat Jūs, kurie mėgstate ne tik išreklamuotus, apdovanotus ir garsiai ditirambais apdainuotus filmus, galite pasižvalgyti po šias „Scanoramos“ rekomendacijas, kad nepraleistumėte šedevro, kuris smogs tiesiai į kepenis ir širdį, ir tarpukojį. 

Tadas Vidmantas pristatė jau trečiąjį savo sukurtą pilnametražį filmą, romantinę komediją „Trys milijonai eurų“. O Režisieriaus Audriaus Stonio ir „Studija Nominum“ darbą įvertino prestižinis kino fondas „Eurimages“. Nors tai nėra tikras kinas, bet, pripažinkime, reklamos yra kino dalis. Kartais matai, kaip žmonėms skuba, kad spėtų pažiūrėti reklamas prieš prasidedantį seansui. Jos gali gerai nuteikti, sekundei priversti pasijauti negerai dėl savo privilegijų, bet kartu ir nuraminti, jog viskas „ok“, kol ką nors vartoji ir perki. „KINFO“ irgi nepraleido progos pasidomėti šių metų geriausiomis reklamomis.

Kaip Jūs vertinate šio mėnesio kino teatrų repertuarą? Ar ir Jums jis atrodo toks pat pilkas kaip ruduo ir parduodantis ne tai, ką reklamuoja? Nors… ateina lapkritis, o čia, pasirodo, apstu gerų filmų premjerų. Iš kitos pusės, jei nepatinka kino teatrų repertuaras, yra „Netflix“ platforma, kurioje pastaruoju metu vis numetama po naują, šviežią kaulą serialų ir filmų gerbėjams. Štai keli įdomiausieji. Beje, ar ir „Kinoramos“ skaitytojai yra „Stranger Things“ kulto gerbėjai? Tiems, kurie atsakė „taip“, žinome, kad tos 9-ios valandos bingwatching praeis greit, tad, kad tuštumos skylė nebūtų tokia skausminga, yra net 30 filmų tai skylei užtaisyti.

Kadras iš filmo „Švytėjimas“
KINFO archyvas

Kartais erzina, bet kartu ir pamalonina, kad prieš pasirodant filmui kūrėjai mėgsta žaisti mūsų jausmais ir dalinasi akis gundančiais reklaminiais klipais. Tokiais kaip naujausias ir tikimės nuostabus Danielio Day-Lewiso performansas filme „Phantom Thread“ (2017). „Teisingumo lygos“ (Justice League, 2017) kūrėjai išleido ne tik kelias ištraukas, bet ir užuominų, kaip skambės filmo garso takelis. Ir tik pranešame, kad dar vienas creepas išlindo iš maišo.

Tęsiant apie pabaisas ir siaubią. Kitą kartą pasimatysime jau po Helovino, tad reikia jus gerai paruošti, kad galėtumėte išsirinkti pačius geriausius ir po to jums neleisiančius užmigti filmus. Ir dar viena dilema: aštuntasis „Pjūklas“ (Jigsaw, 2017) – ar vis dar verta jį žiūrėti? Beje, „Pamatyk kine“ lapkričio 31-ą rodys Stanley Kubricko „Švytėjimą“ (The shining, 1980) ir tai vyks ne tik Lietuvoje, tad ateikite ir tapkite jungtinio seanso dalimi. Atrodo neįdomu ir manote, kad žinote viską apie šį filmą? Cha! Net ir po šitiek metų vis dar atsiranda naujų niekur nematytų režisieriaus užrašų ar ištraukų iš filmo kūrimo proceso.

Jungtinėse Amerikos Valstijose registruoti nusikaltėliai turi tai pranešti savo kaimynams. O kas, jei tas nusikaltėlis yra Fredis Krugeris? Kaip Jūs reaguojate, kai prieš siaubo filmą parašoma, jog tai „paremta tikra istorija“? I call it bull**it. Bet ar visada? Pavyzdžiui, naujoje istorijoje Hellen Mirren vaidina tikrai egzistavusią moterį Sarah Winchester, kuri įtikėjo, kad yra prakeikta. Tai kur baigiasi tikrovė ir prasideda režisieriaus fantazija???

Viso, ir nepamirškite atsipalaiduoti.

P.S. Ar jau susipažinote su Davidu S. Pumpkinu?

Komentarai