Mes galime didžiuotis, kokias stiprias moteris turime visuomenėje ir kino industrijoje. Ačiū Julijai Steponaitytei ir Paulei Bocullaitei. Ačiū už tai, kad kalbate. Ačiū už drąsą šnekėti apie tai, kas nepatogu visiems. Ir atsiprašome už tai, kad ne visi Jus girdi, bet mes girdime ir mūsų yra daug. Po savaitės tylos, Šarūnas Bartas ją suvirpino seniai patikrinta metodika: neigimu ir aukos mito kūrimu. Šioje istorijoje kino ir pramogų pasaulio žmonės pasidalino į kelias stovyklas: palaikančių/suprantančių/kovojančių/besidalinančių savo patirtimis ir tylinčių/besityčiojančių. Ši istorija yra labai geras svertas patikrinti savo emocinį intelektą ir empatijos lygį. Taip pat galime pasimokyti iš „Nuostabiosios moters“ (Wonder Woman, 2017) Gal Gadot, kuri atsisakys vaidinti „Teisingumo lygos“ (Justice League, 2017) tęsinyje, jei nebus atleistas seksualiniu priekabiavimu apkaltintas prodiuseris Brettas Ratneris.
Kitose pasaulio valstybėse reikalai taip pat tik blogėja. Londono teatras „Old Vic“, kuriame dirbo Kevinas Speisis, išplatino pranešimą. Jame nurodoma, kad daugiau nei 50 žmonių pranešė apie netinkamą šio aktoriaus elgesį. Tai yra labai gerai – žmonės galų gale nebesijaučia vieni, aktoriaus galia nebeatrodo tokia gąsdinanti. Bet… iš kitos pusės, tai darosi taip bauginama, taip norisi, kad tai sustotų. Bet čia kalba tik išgąsdintas „Kinoramos“ balsas. Nuimti kaukes, atidengti užuolaidas reikia, ir darykime tai tol, kol galėsime pradėti viską atstatyti iš naujo. O tai įmanoma?
Kaip minėjome praėjusią savaitę, Louis C. K. debiutinis pilnametražis filmas „Myliu tave, tėti“ (I love you, daddy, 2017) nebebus rodomas kino teatruose, tačiau viena kino kritikė jį matė ir įvertino
Atsverti visam šiam purvui šią savaitę, atrodo, visi atsuko savo žvilgsnį į kūrybingas kino profesionales. „Scanorama“ pristatė specialius renginius, kuriuose buvo aptariamas moters vaidmuo kine. „Šeršėliafam“ į festivalių karavaną žengia garsiai sakydami – laikas dar garsiau kalbėti apie stiprias moteris, rodyti jų istorijas ir griauti tuos kvailus stereotipus, pavyzdžiui, kad reikia būti „susitvarkiusiai“, „šypsotis“ ar nemokėti įkalti vinies.
Kalbant apie stereotipus. Žinote, kas dar labai užknisa? Kuomet įvairiausios pasaulio kultūros pristatomos iš baltaodžių, už Holivudo rėmų neišeinančių amerikiečių perspektyvos. Šį kartą dėmesio centre atsidūrė Brie Larson, kuomet pasirodė pirmasis naujausio jos projekto „Basmati Blues“ reklaminis klipas. Čia tiek daug prifarširuota stereotipų apie indus ir „baltąją išgelbėtoją“… Pasidarė koktu visiems.
Dėmesio! Jūs turite galimybę išrinkti metų kino moterį. Prieš festivalį taip pat galite protą ir akis pamaloninti geriausiais moterų režisuotais šių metų filmais.
Kiek filmų jau pažiūrėjote „Scanoramoje“? Ar sutinkate su šiomis trumpomis recenzijomis? „KINFO“ komandos narė Ieva Šukytė pasidalino savo šio festivalio dienoraščiu.
Kauniečiai, susipažinkite su „Tarptautinio Kauno kino festivalio“ repertuaru.
Kas jau kas, bet „Deadpool“ gali pasigirti savo komunikacija ir marketingo sprendimais. Beje, į Lietuvą gruodžio 2-3 dienomis atvyksta vienas iš „Deadpool“ aktorių – Stefanas Kapicicas.
Kaip jau suprantate, „Kinorama“ nebijo konkurencijos. Matome, kad „7mD“ taip pat nusprendė už jus sukramtyti tai, kas vyksta kino industrijoje. Ar patinka?
Jau ruošiamasi „Oskarų“ ceremonijai, jos repeticijos metu ant scenos stovėjo ir iš Lietuvos kilusi aktorė Bria Vinaitė.
Visi mes darome klaidas, bet kine jos būna labai didelės. Bet, pripažinkim, klaidas daryti yra gerai, kai iš jų pasimokome.
Iki kito sekmadienio!