fbpx
Kinorama

Kinorama #52

Kadras Iš Otaro Joselianio filmo „Drugelių medžioklė“ Festivalio „Žiemos ekranai“ archyvas
Kadras Iš Otaro Joselianio filmo „Drugelių medžioklė“
Festivalio „Žiemos ekranai“ archyvas

Brr… brrr… brr… brr.. brbrbrbrbbrrrr – supratote? Čia toks sustingęs pasisveikinimas. Ne, lauke nebuvome, bet šaltis skverbiasi visur. Nuo šalčio apsisaugoti, sako, padeda įtaiga ir minčių nukreipimas, pabandome? Galvokime, jog sėdime po palmėmis, ar mus apkabinęs karštasis, kokaino neprisiuostęs Leo ir nukreipiame mintis į šios savaitės kino įvykius.

Įvairu. Martinas Scorsese pribloškė. Ne nauju scenarijumi ar viešu apsinuoginimu, o nuoširdžiu, tikime, ne tik kino mylėtojus sujaudinančiu laišku apie šiuolaikinį kiną ir jo ateitį. Siūlome pasiimti servetėlę ašaroms šluostyti. O, ar pamatęs šiuos nuoširdžius „Oskaro“ statulėlei nominuotų filmų plakatus, gerbiamasis M. Scorsese įsižeistų? Kažkodėl, pažvelgus į šiuolaikines tendencijas, žodis „porn“ (liet. pornografija) bent kelioms minutėms patrauktų daugelio mūsų dėmesį. Oi, tik nereikia tų smerkiančių žvilgsnių!

O filmas „Velnio apsireiškimas“ (Devil‘s Due, 2014) kitaip pabandė atkreipti žmonių dėmesį į save. Kaip reaguotumėte Jūs?

Pokalbiai. „Oskaro“ statulėles už geriausias dokumentines juostas gaunantis Lucas Jacquetas pasakoja apie iššūkius ir džiaugsmus su kuriais tenka susidurti kuriant filmus apie miškus. Gerai pamąstę, atsiminėme, kad Lietuvoje turime L. Jaqueto atitikmenį – Mindauga Survilą.

Otaras Joselianis atvyksta į Lietuvą, „Žiemos ekranų“ festivalį. Prieš pakildami nuo kėdžių ir bėgdami į kino teatrą „Skalvija“ skirkite kelias minutes susipažinti su šios įdomios asmenybės ir kūrėjo darbais.

Nors, atrodo, kad pavasaris dar toli toli, tačiau „Kino pavasaris“ jau artėja. Festivalio direktorė Vida Ramaškienė pasidalino savo įžvalgomis apie kino padėtį Lietuvoje. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kino operatorius Jonas Gricius taip pat pasidalino mintimis ne tik apie dabartinę kino industriją.

Kadras iš filmo „12 vergovės metų“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „12 vergovės metų“
„ACME Film“ archyvas

Nors šiuo metu mąstant bei diskutuojant apie Ukrainą žodis „kinas“ į galvą nešauna, tačiau, trumpam pamirštant apokaliptinius vaizdus ir kraują, kviečiame paskaityti apie šviesesnius dalykus šioje šalyje.

Šią savaitę pasisakė ne tik kino kūrėjai, operatoriai ar stebėtojai. Netylėjo ir aktoriai. Ne tik apie teatrą, darbą su Emiliu Vėlyviu, bet ir detalėmis iš asmeninio gyvenimo dalinasi Marius Repšys. Iš šios publikacijos antraštės suprasti – ar tai blogai, ar gerai nepavyko. Bet paskaityti apie Sandros Daukšaitės nuotykius filmuojantis M. Ivaškevičiaus juostoje „Santa“ verta.

„12 vergovės metų“ (12 Years a Slave, 2013) vienas iš tų filmų, kurie stovi „Oskaro“ finišo tiesiojoje. Šioje dramoje stiprų vergvaldžio vaidmenį sukūręs M. Fassbenderis pasakoja, kad ši rolė nebuvo pati „skaniausia“.

Skaičiai. Aktorių gildija taip pat jau išdalino savo statulėles. Štai penki geriausi momentai iš šių apdovanojimų.

Tarptautinei apsikabinimų dienai paminėti (kalendoriuje ši diena žymima sausio 21-ąją) Britų kino institutas išrinko geriausias apsikabinimo scenas filmuose.

Nemažai iš Jūsų, tikriausiai, jau matėte Spike`o Jonze filmą „Ji“ (Her, 2013). Juostoje pasakojama apie keistą vyro ir mechaninio balso ryšį. Pasirodo, keistų santykių kino istorijoje būta ir daugiau. Kviečiame pasižiūrėti.

Čia užsukti patariame tiems, kurie mėgsta muziką kine. Kaip visada mūsų mažajai „Kinoramos“  akademijai – papildoma informacija apie Julia Roberts. Ir… penki šokiruojantys Quentinto Tarantino momentai. Kam jie? Pažiūrėkite žemiau.

Kadras iš filmo „Amerikietiška afera“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Amerikietiška afera“
„ACME Film“ archyvas

Tarantino. Praėjusioje „Kinoramoje“ pranešėme puikią naujieną – Q. Tarantino kuria naują filmą „The Hateful Eight“. Tačiau kažkoks piktas goblinas tarsi po cukraus grūdelį internete pradėjo mėtyti šio filmo scenarijaus ištraukas. Apie tai galite pasiskaityti čia ir čia. Ir kaip manote, ką padarė režisierius? Nusprendė nebekurti filmo. O tai, anot kritikų, galėjo tapti jo naujausiu šedevru, pranokstančiu filmo  „Ištrūkęs Džango“ (Django Unchained, 2012) sėkmę. Na, dar neišsigąskite. Kol kas Q. Tarantino iškėlė ultimatumą: paaiškės daugiau scenarijaus subtilybių – filmo nebebus. Tad, jei Jūs ir esate tas piktasis goblinas, visų šio kino eksperimentatoriaus gerbėju vardu, prašome savo turimas žinias pasilaikyti sau. Įdomu, ar režisieriui pavyks nugalėti? Tikimės, daugiau žinosime jau kitoje „Kinoramoje“.

Apžvalgos. „Amerikietiškos aferos“ (American Hustle, 2013) kūrybinė komanda taip pat tikisi gauti „Oskaro“ statulėlę. O kodėl gi ne? Apie šį Lietuvos kino teatruose rodomą filmą rašo Živilė Pipinytė. Taip pat į kino teatrų ekranus visai neseniai atskrido R. Sabulio „Lituanicos paslaptis“. Šį dokumentinį filmą vertina Auksė Kancerevičiūtė.

Viskas. Na, ar buvote bent trumpam pamiršę šaltį? Nėra už ką. Kietos, superb, osam ir visokios kitokios savaitės!

Komentarai