fbpx
Kinorama

Kinorama #63

Kadras iš filmo „Ida“  Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Ida“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Pavasaris. Na, šį kartą jau rimtai galime sakyti sudie Vilniaus tarptautiniam kino festivaliuiKino pavasaris“. Jei įdomu, paskaitykite, ką buvo verta pažiūrėti. Šio festivalio metu greičiausieji, sumaniausieji arba kitaip sakant, tie, kurie spėjo nusipirkti bilietus, pamatė Igno Jonyno debiutinį filmą „Lošėjas“. Tie, kurie nematėte, bendrą vaizdą apie filmą galite susikurti paskaitę aktorių Vytauto Kaniušonio, Oonos Mekas ir režisieriaus I. Jonyno mintis.

Beje, po „Kino pavasario“ ne tik apie „Lošėją“ kalbama, kaip gi festivalis be Larso von Triero? Šį kartą įdomus klausimas: kodėl Björk spjaudo šiam režisieriui po kojomis? Spėjame, kad tai kokia nors fetišo forma? Taip pat radome keletą užsilikusių Armo Rudaičio minčių apie „Kino pavasario“ filmus ir pokalbį su filmo „Ida“ režisieriumi Pawełu Pawlikowskiu.

Naujienos. Pirmojo lietuviško siaubo filmo „Rūsys“ kūrybinė komanda galų gale pamalonino, o gal išgąsdino reklaminiu klipu. Beje, kol lauksite „Rūsio“, galite nueiti pažiūrėti kito, greičiau pasirodysiančio, bet ne lietuviško, siaubo filmo „Okulus“ (Oculus, 2013). Taip pat pasirodė ir pirmojo lietuviško vaidybinio animacinio filmo „Gustavo nuotykiai“ ištraukos.

Pamenate, praėjusioje „Kinoramoje“ paskelbėme, jog Lietuvoje filmuojamas rusų vaidybinis filmas „Muzika lede“? Pasirodo juostoje pamatysime ne tik Dima Bilaną, bet ir Ilją Aksionovą.

Kadras iš filmo „Gustavo nuotykiai“  Ovidijaus Žalio nuotrauka, Tauras Films  archyvas
Kadras iš filmo „Gustavo nuotykiai“
Ovidijaus Žalio nuotrauka, Tauras Films archyvas

Nors šie filmai nebėra naujienos, tačiau tik dabar į juos pažvelgta iš arčiau: Ramūno Abukevičiaus sukurtas vaidybinis dokumentinis filmas „Donaleitis. XVIII a. tautinis kostiumas“ ir Peterio Guyerio dokumentinė juosta „Sounds and Silence“.

Skaičiai. Seniai užsiėmėme matematika. Šį kartą jos nedaug: keli faktai apie Joaquiną Phoenixą plius dešimt filmų, kurių veiksmas vyksta pavasario metu, atimti tuos, kurie metė mokyklą tam, kad taptų žinomais žmonėmis, ir padauginkime iš dvylikos filmų, kuriuos visai šeima pažiūrėti siūlo Beata Nicholson. Na, o čia keletas kino žmonių pasisakymų apie paramą šalies kinui. Nei pridėsi, nei atimsi.

Nuoširdžiai sveikiname kino centrą „Skalvija“ su garbingu įvertinimu.

P. S. Norite tapti tobulais, iš kino ekrano nužengusiais protingais, patraukliais blogiukais? Niekuo negalime padėti. Na, nebent… Nebent šie Tomo Hiddlestono patarimai bei Andrejaus Tarkovskio citatos Jums padės priartėti prie išsvajotojo idealo.

Viso!

Komentarai