fbpx
Kino industrija, Kino pavasaris, Naujienos

Konferencijoje „Meeting Point – Vilnius“ – įkvepiantys garsių režisierių pranešimai

„Meeting Point – Vilnius“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
„Meeting Point – Vilnius“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
„Meeting Point – Vilnius“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Rytoj, kovo 31-ąją, prasideda šeštąjį kartą vyksianti konferencija „Meeting Point – Vilnius“. Kino industrijai skirtas vienas didžiausių Baltijos regione renginių sukvies diskutuoti aktualiomis audiovizualinės srities temomis. Trijų dienų konferencijos kryptis – kinas kaip verslas. „Meeting Point – Vilnius“ šiemet lankysis ir tokie žymūs režisieriai, kaip Bille’as Augustas, Joshua Oppenheimeris, Michelis Hazanavicius, ar rinkodaros specialistai „The Einstein Couple“, sukūrę reklaminę kampaniją Larso von Triero filmui „Nimfomanė“.

Jubiliejinis festivalis šiemet ypatingą dėmesį skirs Lietuvos kino rinkai – ji aptarinėjama bus pirmąją konferencijos dieną „Zero day“. Tądien bus diskutuojama privačių investicijų pritraukimo temomis, dalijamasi startuolių patirtimis kino versle, pristatomi sėkmingi minios finansavimo projektai. Žiniomis dalinsis garsūs kino prodiuseriai Uljana Kim ir Žilvinas Naujokas, „Startup.lt“ vadovas Arvydas Bložė ir kiti savų sričių profesionalai. Dienos pabaigoje svečių laukia diskusija su filmų „Žudymo aktas“ ir „Tylos žvilgsnis“ režisieriumi Joshua Oppenheimeriu.

Kaip ir kasmet, konferencija neapsieis ir be kuriamų kino projektų peržiūrų: kino kūrėjai iš Baltijos šalių bei Ukrainos, Gruzijos ir Armėnijos demonstruos savo nebaigtus filmus. Danai Phillipas Einsteinas Lipski ir Maria Einstein Biilman, žinomi kaip „The Einstein Couple“, kalbės apie rinkodarą ir reklamą. Konferencijos dalyviams svečiai iš Danijos pristatys filmo „Nimfomanė“ rinkodaros strategiją, kalbės apie kuriamo filmo pozicionavimą, kūrybinę išleidimo strategiją, kampaniją ir savos auditorijos apsibrėžimą bei jos pasiekimą. Antrosios dienos sesiją užbaigs Vilniaus mero priėmimas miesto Rotušėje.

Balandžio 2-ąją, paskutinę konferencijos dieną, daugiausia dėmesio bus skiriama auditorijos kūrimo klausimams aptarti. Bus pateikta Europos kino auditorijos tyrimo ataskaita bei diskutuojama filmų išleidimo strategijos klausimais. Diskusiją moderuos Ludmila Cvikova, nepriklausoma kino ekspertė. Konferencijos dalyvius įkvėps danų kino režisieriaus Bille’o Augusto, šiemet festivalyje pristatančio filmą „Rami širdis“, kalba.

Išsami konferencijos „Meeting Point – Vilnius“ programa:

http://kinopavasaris.lt/lt/programaindustrija

Komentarai

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.