fbpx
filmai (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Kalakutai: atgal į ateitį / Free Birds, 2013

Free Birds

Animacinio 3D filmo  „Kalakutai: atgal į ateitį“ („Free Birds“) premjera numatoma beveik per pačią Padėkos dieną JAV ir puikiai suprantama kodėl. Tai filmas apie kalakutus ir jų siekį išlaisvinti šią paukščių giminę nuo skerdikiškos Padėkos dienos tradicijos.

„Kalakutai: atgal į ateitį“ režisieriui Jimmy Haywardui šis filmas – 3 pilnametražis režisūrinis darbas. 2008 metais jis režisavo animacinį filmą apie didvyrį dramblį „Hortonas“ („Horton“), o 2010 – fantastinį vesterną „Johan Hex“.  Tačiau turbūt labiausiai J.Haywardui sekasi ne režisuoti, o kurti animaciją. Jo ranka prisidėjo prie tokių filmų kaip kad „Žuviukas Nemo“ („Finding Nemo“), „Monstrų biuras“ („Monsters“), „Žaislų istorija“ („Toy Story“) atsiradimo.

Grįžtant prie „Kalakutai: atgal į ateitį“, filmo istorija sukasi apie kalakutą Reggie, kurį JAV prezidentas per Padėkos dieną atleido nuo bausmės būti suvalgytam. Reggie gyvenimas nuo tada tampa ypač puikus, jo šeimininkas, jaunasis Campas Davidas, laiko Reggie geriausiu draugu. Tačiau vieną dieną kalakutų išlaisvinimo partijos vienintelis narys ir prezidentas Jake’as pagrobia Reggie ir liepia jam prisidėti prie svarbios misijos – kartu keliauti laiko mašina į praeitį, į pirmąją Padėkos dieną, kuomet atsirado ši žiauri tradicija valgyti kalakutus. Reggie ir Jake’as turi užkirsti tam kelią ir visam laikui išlaisvinti savo naciją nuo žiaurios Padėkos dienos tradicijos.

Filmą įgarsina: Woody Harrelson, Owen Wilson, Amy Poehler  ir kt.

Pasaulinė premjera – 2013 m. spalio 31 d.

Premjera Lietuvoje – 2013 m. gruodžio 13 d.

Filmo žanras –  animacinis, komedija

Komentarai