fbpx
Filmai online, Legalių filmų ir serialų žiūrėjimo platformos internete

Legalių filmų ir serialų žiūrėjimo platformos internete: „Apple TV+“

„Apple TV+“

Kas? „Apple TV+“

Kiek? 4.99 EUR/mėn.; pirmas 7-ias dienas nemokamai; vienu metu galima žiūrėti 6 įrenginiuose/šeimos nariams; papildomos naudos įsigijus „Apple“ produktus

Kur? https://tv.apple.com/;  aplikacija išmaniuosiuose įrenginiuose

Pliusai: puikiai įvertinti serialai ir jų įvairovė; visas turinys subtitruotas lietuviškai; patrauklus dizainas

Minusai: itin mažas katalogas; tik patys naujausi filmai ir serialai

Kadras iš filmo „Wolfwalkers“

Nors vieną „Apple“ įrenginį tikriausiai turi kas antras jūsų pažįstamas, tačiau retas šį gamintoją sieja su filmų ir serialų žiūrėjimo platforma. „Apple TV+“ atsirado neseniai, vos 2019-ais metais, ir savo vartotojų skaičiumi dar toli gražu nepasivijo nei „Netflix“, nei „Amazon Prime“ ar kitų, tačiau sparčiai auga, didina katalogą, o svarbiausia – yra patogiai pasiekiama Lietuvoje.

Gaila, jog „Apple TV+“ filmus galima nesunkiai suskaičiuoti: 26-i*. Lietuvoje matoma visa JAV pasiekiamų filmų įvairovė, išskyrus keturis trumpametražės animacijos filmus. Tad tai nėra pasiekiamumo šalyje problema – „Apple TV+“ tiesiog itin mažai filmų. Vaidybinius filmus galima pažiūrėti per savaitę ar dvi: jų vos 9-i.

Kadras iš filmo „Boys State“

Pačiu sėkmingiausiu ir daugiausiai titulų turinčiu galima vadinti dramą „Legenda apie vilkus“ (Wolfwalkers, 2020) – tai animuotas, airiško folkloro įkvėptas pasakojimas, bei mielą ir nuoširdžią komišką dramą „CODA“ (2021), laimėjusią pagrindinį „Sundance“ festivalio apdovanojimą. Iš dokumentikų išsiskiria – „Vaikinų valstybė“ (Boys State, 2020) ir Asifo Kapadia (daugeliui žinomas dėl filmų „Amy“, „Senna“) mini dokumentinis serialas apie 1971-uosius – tuometinius politinius, socialinius judėjimus ir juos paveikusią muziką (1971: The Year That Music Changed Everything, 2021).

„Apple TV+“ muzikai skiria nemažai dėmesio, siūloma būtent muzikinių ar koncertinių dokumentikų. Roko gerbėjai gali pasimėgauti Bruce‘u Springsteenu (Bruce Springsteen’s Letter to You, 2020), hiphopo ir alternatyvos – „The Beastie Boys“ (Beastie Boys Story, 2020), o šiuolaikinės muzikos fanai – Bilie Eilish (Billie Eilish: The World’s a Little Blurry, 2021).

„Apple TV+“  siūlo vos kelis ne savo produkcijos filmus ar serialus. Tai animaciniai trumpametražiai Charlie Browno filmai (It’s the Easter Beagle, Charlie Brown, 1974; Be My Valentine, Charlie Brown, 1975) ir laidos „Ilgas kelias“ serija (Long Way Round, 2004; Long Way Down, 2007). Pastaroji serija pasiekė platformą po to, kai „Apple TV+“ platformoje debiutavo naujausioji dalis – „Ilgas kelias aukštyn“ (Long Way Up, 2020). Tai laida apie Ewano McGregoro ir Charley‘io Boormano keliones motociklu po įvairius pasaulio žemynus.

Serialų, kaip ir filmų, nėra daug, tačiau jie pasižymi įvairove. Tarp draminių serialų galima išskirti alternatyvios istorijos, mokslinės fantastikos „Visai žmonijai“ (For all the Mankind) – apie tai, kas būtų, jei pirmasis žmogus Mėnulyje būtų iš Sovietų Sąjungos. Detektyvų mėgėjai ras mini-serialą „Ginant Džeikobą“ (Defending Jacob), o šiurpesnių pasakojimų gerbėjai – M. Night Shyamalano prodiusuotą psichologinį trilerį „Tarnaitė“ (Servant).

Kadras iš filmo „Ted Lasso“

Dėmesio vertas ir kritikų išgirtas „Rytinis šou“ (The Morning Show) su Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ir Steve‘u Carellu. Iš komedijų būtina išskirti visus įmanomus apdovanojimus ir liaupses susižėrusį „Tedą Lasso“ (Ted Lasso) su lietuvių kilmės aktoriumi Jasonu Sudeikiu ir geek‘ams bei kompiuterinių žaidimų mėgėjams patiksiantį „Fantastinį žygį“ (Mythic Quest).

Be filmų ir serialų „Apple TV+“ siūlo ir keletą laidų: pasakojimą apie technologines muzikos subtilybes „Watch the Sound with Mark Ronson“, pokalbiu su Oprah „The Me You Can‘t See“, keletą laidų apie gamtą. Be jau minėto Čarlio Brauno mažiausių žiūrovų lauks šuniuko Snūpio nuotykiai (Snoopy in Space; The Snoopy Show) ir dar keli serialai.

Savo katalogą „Apple TV+“ atnaujina įvairiomis dienomis, dažnai penktadieniais, tačiau nereguliariai. Atsidarius paskyrą pasitinka reklamos ir anonsai, tačiau „Apple TV+“ turi skiltį „Greitai ekrane“ (Coming soon), kurioje nurodyti visi netrukus pasirodysiantys filmai, serialai ir laidos. Šiuo metu matyti artimiausių trijų mėnesių debiutai – iki pat 2022 metų sausio vidurio ir iki žadamos „Makbeto tragedijos“ (The Tragedy of Macbeth, 2021). Pasaulinės premjeros sutampa su premjeromis Lietuvos teritorijoje.

Didžioji dauguma „Apple TV+“ filmų ir serialų yra amerikietiški. Kelios laidos – britiškos, dar keli kūriniai – bendros gamybos kartu su JAV, tačiau viskas, ką rasite kataloge, yra (kol kas) anglų kalba. Tiesa, šįkart gali džiaugtis visi jos nemokantys ar sunkiau suprantantys: visas turinys yra išverstas (dažnai ir įgarsintas) daugeliu kalbų – rusų, prancūzų, vokiečių, ispanų ir kitų – tarp jų ir lietuvių. Visi subtitrai taip pat yra pritaikyti kurtiesiems ar sunkiai girdintiems. Lietuviškai subtitruotas turinys – išskirtinis atvejis, palyginus su konkurentais. Kalbant apie kitas prieinamumo galimybes, „Apple TV+“ galima žiūrėti per 6 įrenginius, nors „Apple“ pabrėžia, jog tai turėtų būti vienos šeimos narių įrenginiai.

Kadras iš filmo „CODA“

Naršyklėje „Apple TV+“ atrodo patraukliai, nors estetinis potyris geriausiai pasimato televizoriaus ekrane. Taip pat, turėdami nedidelį kiekį laukiamiausių kūrinių, „Apple TV+“ gali sau leisti vienam serialo pasiūlymui skirti visą horizontalią juostelę visuose įrenginiuose.

Meniu laukas atrodo neapkrautas, o naršymas jame – patogus. Iš Apple TV+“ lengva patekti į „iTunes“ nuomą ir kelių mygtukų paspaudimu už keletą ar keliolika eurų išsinuomoti ar nusipirkti norimą filmą iš beveik 10 000 kūrinių katalogo. Tiesa, atsidarius „Apple TV+“ pirmiausia patenkama būtent į šią parduotuvę, kas dažnam vartotojui gali sukelti nepatogumų norint rasti į mėnesinę „Apple TV+“ kainą įtrauktą turinį.

„Apple TV+“ savo katalogo dydžiu ne tik neprilygsta konkurentams („Netflix“, „Amazon Prime Video“), bet net ir nebando varžytis. Žiūrovus bandoma sudominti itin gražiu dizainu, keliais kritikų išliaupsintais kūriniais, susitelkimu į kuo įvairesnę auditoriją bei tuo, kas neįprasta „Netflixo“ vartotojui – lietuviškai subtitruotu turiniu. Dėl mažo filmų ir serialo kiekio nuolatos nuomotis „Apple TV+“ tikriausiai neapsimoka, tačiau prisikaupus nematytam turiniui – verta išbandyti.

*filmų ir serialų skaičius gautas peržiūrėjus „Apple TV+“ katalogą, rugsėjo 24 d. duomenimis.

LKC finansuojamo projekto „Lietuviško kino sklaida internetinėje erdvėje 2021“ tekstas

LKC
Komentarai
Domiuosi politika ir žmogaus teisėmis, todėl nenuostabu, kad būtent šių aspektų pirmiausia ir ieškau žiūrimuose filmuose. Net ir ne visuomet užsimindamas tiesiogiai, kinas, nori nenori, plėtoja tam tikrą problematiką ir jos diskursą vien paties paminėjimo, vaizdavimo faktu. Kad ir kokie fantastiški ir neįtikėtini bebūtų, filmai kalba apie tas pačias realaus pasaulio problemas. Tik nenuspėjama tampa riba: kas kam daro įtaką – realybė kinui ar kinas realybei. Prieš maždaug šimtą metų pirmas bučinys kino ekranuose sukėlė pasipiktinimą dėl atvirumo. Normos pakito, tačiau atsirado kiti nepatogumai, apie kuriuos kalbėti privalo ir kinas. Suvokimas keičiasi, scenos atvirėja, o aš žiūriu filmus ir noriu pasidalinti savo apžvalgomis su Tavimi. Tai nereiškia, kad visur reikėtų tikėtis politinio aspekto. Kartais filmas tam nepasiduoda, o kartais norisi ko nors lengvo prie puodelio kavos.