fbpx
Naujienos

Leipcigo kino festivalyje – du lietuviški filmai

Kadras iš filmo  „Lida Vanda Liusia“ LKC archyvas
Kadras iš filmo „Lida Vanda Liusia“
LKC archyvas

Vokietijos mieste Leipcige šiandien prasideda savaitę truksiantis, vienas prestižiškiausių dokumentinio kino festivalių pasaulyje „DOK Leipzig“. 58-ąjį kartą rengiamo tarptautinio dokumentinių ir animacinių filmų festivalio programoje tarp pasaulinio kino naujienų šiemet ir du lietuviški filmai – režisierės Giedrės Žickytės „Meistras ir Tatjana“ bei Julijos Zubavičienės „Lida, Vanda Liusia“.

Filmas „Meistras ir Tatjana“ (rež. Giedrė Žickytė), kurio premjera Lietuvoje buvo spalio mėnesį yra įtrauktas į festivalio tarptautinę programą ir bus surengti du filmo seansai. Kitas lietuviškas filmas – „Lida, Vanda, Liusia“ (rež. J. Zubavičienė) yra atrinktas filmų peržiūros programai – DOK Market. Ši programa, tai filmų biblioteka, prieinama akredituotai auditorijai bei kino industrijos žmonėms.

Lietuvių dokumentinis kino menas Leipcigo festivalyje jau nėra naujiena, anksčiau į šio festivalio programą buvo įtraukti šie filmai: L. Mikutos „Pietūs Lipovkėje“, E. Vertelytės „UB Lama“, O. Burajos „Liza, namo!”, o 2005 metais Arūno Matelio režisuotas filmas „Prieš parskrendant į Žemę“ buvo išrinktas kaip geriausias ir pelnė pagrindinį „Auksinio balandžio“ prizą.

Filmų pristatymus festivalio mugėje ir programoje parėmė Lietuvos kino centras.

Komentarai