fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Lenkų karo žurnalisto R. Kapuściński istorija – dokumentikos ir 3D animacijos pavidalu

1975 metų spalį prasidėjo be proto rizikinga lenkų karo žurnalisto Ryszardo Kapuściński (1932 –2007) kelionė po Nepriklausomybės siekiančią Angolą, kuri vėliau buvo aprašyta knygoje „Another Day of Life“. Žurnalistas po karo alinamą Afriką keliavo ir fiksavo reportažus bene 10 metų, tad Angolos atvejis jam buvo ne naujiena. R.Kapuściński vadinamas vienu svarbiausių karo žurnalistų, sugebėjusių į kruvinas žudynes žvelgti kitokiomis nei vakarų žurnalistai akimis – jo asmeninė nuomonė buvo derinama su sovietine ir geležinės uždangos patirtimi.

Unikalią R. Kapuściński knygą „Another Day of Life“ nuspręsta paversti į pilnametražį dokumentinį filmą, kuris ypatingas ir tuom, jog bus maišomas su 3D animacija. Taip siekiama reprezentuoti žurnalisto svajones, poeziją ir siurrealistines knygos detales. „Animacijos dėka mes galime parodyti karą iš vidaus, karą su jo žmonių baimėmis ir skausmu“, – teigia vienas iš filmo režisierių Raulas de la Fuente.

Ispano Raulo de la Fuente susižavėjimas Afrika prasidėjo jam esant 15 metų, kuomet vaikinas susipažino su R.Kapuściński. Vėliau Raulas savarankiškai keliavo po Etiopiją, Mozambiką ir Angolą: „Kapuściński knygos man buvo geriausias Afrikos gidas“, – teigia režisierius. Ruošdamasis filmavimui jis sugrįžo į vietas, kuriose lankėsi ir žurnalistas. „Angoloje ieškojau žmonių, kurie vis dar prisimena Kapuściński. Aplankiau viešbučius, kuriuose jis buvo apsistojęs ir siuntė straipsnius Lenkijai“, – pasakojo Raulo de la Fuente.

Filmą kartu su Fuente kuria lenkų režisierius Damianas Nenowas.  „Another Day of Life“ – lenkų prodiuserinės kompanijos „Platige Films“ produktas, prie kurio taip pat prisideda ispanai, vokiečiai ir belgai.  Filmas gavo nemažą paramą iš Lenkų ir Ispanijos filmų institutų. Tad sprendžiant iš didelių užmojų, netikėto animacijos ir dokumentikos derinio, filmui pasišventusių režisierių ir, svarbiausia, išskirtinės Ryszardas Kapuściński istorijos, mūsų laukia išties išskirtinis reginys.

Skelbiama, jog „Another Day of Life“ pasirodys 2015 metais.

Komentarai