
Filmo kūrėjų archyvas
Be jokių ryšių su kino pasauliu, be rėmėjų ir vien tik idėjos vedami jauni žmonės parašė, nufilmavo ir sumontavo pilno metro filmą „Problemų Tvarkytojas“. Jį teigiamai įvertino net penkių Lietuvos miestų, kuriuose vyko filmo peržiūros, žiūrovai. Debiutuojantis režisierius Marius Pocevičius rugsėjo 27 d. filmą atidavė plačiosios visuomenės teismui (filmas laisvai pasiekiamas internete) ir tiki, kad jo pavyzdys įkvėps ir kitus, svajojančius, bet nedrįstančius, ieškoti galimybių įgyvendinti savo tikslus.
Taigi, kodėl verta skirti laiko šiam debiutui?
Vienintelis toks projektas Lietuvoje
Filmas „Problemų Tvarkytojas“ yra analogų neturintis reiškinys lietuviško kino padangėje, kai praktiškai be jokių techninių galimybių ir be sąsajų su kino pasauliu bendraminčių mėgėjų komanda savo jėgomis ir užsispyrimu sukūrė pilno metro filmą. Įvairiose srityse dirbantys jauni žmonės patys dalyvavo visose filmo kūrimo stadijose – nuo scenarijaus rašymo iki filmo montavimo bei jo reklaminių plakatų kūrimo. Prieš pasirodydamas internete filmas, kuriame daugumą vaidmenų sukūrė mėgėjiško teatro aktoriai, buvo rodytas ir puikiai priimtas net kelių Lietuvos miestų žiūrovų.
Absurdiškas humoras ir šviesi ironija

Nuotraukos autorius M. Černusevičius
Nors taiko į veiksmo komedijos žanro rėmus, filmas taip pat išsiskiria savita ironija, absurdiškomis situacijomis ir netikėtu humoru. „Filmo žiūrovai galės naujomis akimis pažvelgti į mažo miestelio gyvenimą, jo herojus (ir antiherojus), stereotipines problemas ir šaržuotus jų sprendimo būdus. Kartu su manimi, filmo aktoriais ir visa kūrybine komanda jis galės pasišaipyti iš kai kurių kino klišių ir pasijuokti net iš paties filmo kūrimo,“ – sako režisierius M. Pocevičius.
Pagrindinis aktorius – lietuviškasis R. Goslingas
Jei vaikščiodami Vilniaus gatvėmis pastebėsite vaikiną, kuris atrodo visai kaip garsusis aktorius, nepulkite ieškoti informacijos apie Lietuvoje vykstančius užsienio juostų filmavimus. Prieš jus – Problemų Tvarkytojas. Tiksliau, jo vaidmenį sukūręs aktorius-mėgėjas Andrius Gecevičius, kuris yra stebėtinai panašus į Holivudo įžymybę!
Pasimėgaukite nostalgiška atmosfera
Jei dar prisimenate vasaras, praleistas pas močiutę kaime, ar patys turėjote laimės užaugti ne didmiestyje, filmas neabejotinai sugrąžins į nostalgiškas vaikystės pievas, ežerus ir pamiškes. Filme jas įkūnija Veisiejų miestelis ir jo apylinkės. Režisierius M. Pocevičius su nostalgija žvelgia į savo kartos praeitį ir jautriai fiksuoja mažo miestelio atributus. Filme savo vietą randa net ir sovietinius laikus menantys automobiliai bei kita technika, kuri daugelio mūsų atmintyje vis dar kvepia vaikyste.
Naujo kino kompozitoriaus debiutas
„Rinkdami muziką filmui, mes nesekėme kolegų, pristačiusių panašaus pobūdžio filmus, pėdomis ir sukūrėme specialiai filmui skirtą originalų garso takelį,“ – pasakojo „Problemų Tvarkytojo“ režisierius M. Pocevičius.

Garso takelį iš viso sudaro net 19 kūrinių, o muzikos autorių Povilą Kruopį žiūrovai gali išvysti or ekrane. Jis filme sukūrė pagrindinio blogiuko vaidmenį bei prisiėmė antrąją – kompozitoriaus – rolę. Kaip ir kitiems kūrybinės grupės nariams, taip ir P. Kruopiui abi šios rolės buvo debiutinės.
Juodas autobusėlis
Nes tik pažiūrėjus filmą paaiškės, kodėl pamatyti juodą autobusėlį – dažniausiai blogas ženklas.
Be baimės vartojama stačiokiška kalba
Kol dalis lietuviškų filmų kūrėjų vis dar seka literatūrinės kalbos tradicijomis, o kita dalis švaistosi keiksmažodžiais į kairę ir į dešinę, filmo „Problemų Tvarkytojas“ personažai stengiasi priartėti prie realybės ir nevengia stačiokiškos kalbos ten, kur jos reikia.
„Kada paskutinį kartą sutikote treninguotą ir po miestelį su tamsintais langais važinėjantį vyruką, kuris kalba taip, kad lietuvių kalbos mokytojoms ausys nelinktų?“ – klausia režisierius M. Pocevičius, kurio skaičiavimais, filme keiksmažodžiai iš viso panaudoti 192 kartus.
Filmas teigiamai įvertintas žiūrovų ir žinomų žmonių
Prieš filmui atkeliaujant į internetą, kūrybinė komanda suorganizavo dešimt nemokamų peržiūrų, kuriose apsilankė daugiau nei 1100 žiūrovų. Negana to, jie didelę dalį žiūrovų apklausė ir sulaukė itin teigiamos reakcijos į filmą. Dauguma jį mačiusių žmonių filmą įvertino kaip gerą ir žadėjo rekomenduoti savo draugams. Vos per dešimt dienų filmas, neturintis jokių žinomų vardų ir pavardžių, surinko daugiau nei 10 tūkstančių peržiūrų svetainėje „Youtube“, o apie jį gerai atsiliepė tokie pramogų pasauliui gerai žinomi žmonės kaip Timūras Augucevičius ir Juozas Liesis.
Būtina pamatyti prieš žiūrint antrą dalį
Filmo kūrėjai, nors ir nenorėdami nieko prisižadėti, mintyse kuria antros dalies filmavimo planus, bet, siekdami tobulėti ir kelti lietuviško kino lygį, naudotis tokia pačia „pasidaryk pats“ formule jie nenori.
„Tam, kad filmas sulauktų rėmėjų, investuotojų ir profesionalių aktorių dėmesio, svarbu kiekviena peržiūra ir kiekvienas rodiklis. Taigi, norint pamatyti antrą dalį, svarbu peržiūrėti pirmąją,“ – sakė filmą režisavęs M. Pocevičius.
Filmą galima pamatyti nemokamai
Nuo pat pradžių filmo kūrėjai sutarė niekam neįsipareigoti ir įgyvendinti tokią filmo idėją, kokią ją matė režisierius. Jie siekė įrodyti, kad, tikint savimi ir sunkiai dirbant, įmanoma viskas. Idėjos vedami jie patys mokėjo už maistą, transportą, rinko filmavimui būtinus daiktus, aukojo laiką ir atostogas. Nekomercinis projektas toks lieka iki galo, todėl visi norintys „Problemų Tvarkytą“ jau dabar gali laisvai pamatyti čia:
Filmo kūrėjų informacija.